Naujienos

„Metų knygos rinkimai"

Metu knyga

Jau dvyliktą kartą Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir su Kultūros ministerija , Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija , Nacionaline M. Mažvydo biblioteka rengiama akcija „Metų knygos rinkimai" vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas.

Susipažinti su ekspertų siūlomomis nominuoti suaugusiųjų, poezijos ir vaikams skirtų knygų penketais bei už jas balsuoti galima interneto svetainėje http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt

Spalio 20 d. 14 val. bibliotekoje vyks paskaita–diskusija „PAGALBA KŪNUI IR SIELAI“

dovilesSusitikime apie valgymo sutrikimus (anoreksiją, bulimiją) ir biblioterapiją kalbės valgymo sutrikimų gydymo ir informacijos centro kineziterapeutė Dovilė Stankutė. Kviečiame dalyvauti!

Šis renginys yra Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Knyga – sielos namų vaistinė“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja LR kultūros taryba.

Spalio 19 d. 16 val. vyks biblioterapijos užsiėmimas „UŽRAŠYK, KAS TAVE SLEGIA, - bėda sumažės perpus“

urbonaiteDalyvaus rašytoja, žurnalistė Audronė Urbonaitė.

Šis susitikimas yra Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Knyga - sielos namų vaistinė" dalis. Projektą iš dalies finansuoja LR kultūros taryba.

Spalio 13 d. 16 val. kviečiame į parodos „HIROSHIMA IR NAGASAKI. ATOMINĖ BOMBA IR ŽMONIJA“ pristatymą

Japonijos paroda

Šiandien pas mus pristatomas tarptautinis Lietuvos-Japonijos edukacinis projektas-paroda „Hiroshima ir Nagasaki. Atominė bomba ir žmonija“. Šios parodos ekspozicija yra parengta bendradarbiaujant su Japonijos organizacijomis, siekiančiomis stabdyti atominį ginklavimąsi, ir remiasi nuo atominio bombardavimo 1945 metais nukentėjusiame Japonijos Hiroshimos mieste įkurto Aukų muziejaus ekspozicija – ten esančiomis nuotraukomis, paveikslais, modeliais, skulptūrinėmis kompozicijomis.
Muziejaus eksponatų pagrindu buvo sukurta 30 edukacinių plakatų, kuriuose – nuotraukos su Hiroshimos ir Nagasakio tragedijos liudijimais, nukentėjusių atvaizdais,.
Mūsų svečias ir šios parodos iniciatorius Jurgis Gediminas Rimdeika sako, kad surengti tokią parodą Lietuvoje jį įkvėpė apsilankymas Hiroshimos Aukų muziejuje. „Kai ten pabūni, pamatai visus baisumus, tada supranti, kas ir kaip įvyko, įvertinti absurdišką blogį, dėl kurio nukentėjo šimtai tūkstančių nekaltų žmonių. Kadangi šįmet Europoje minimas Černobylio atominės jėgainės sprogimo 30-metis, japonus pakviečiau sudalyvauti mūsų renginiuose, o jie tuo pačiu pasiūlė į Lietuvą atvežti šią parodą“.
Ši paroda ypač aktuali pastarojo meto politinių įvykių kontekste, viešojoje erdvėje vėl kylant diskusijoms apie karinės invazijos grėsmę, matant nerimstančias įtampas su Rusija. Atominės bombos panaudojimo faktas pastaruoju metu yra tarsi primirštas. Jauni žmonės apie tai mažai ką žino, nelabai supranta pasekmes. 15-16 metų jaunuoliai gal ir apie Černobylį nelabai ką yra girdėję, todėl šį edukacinė paroda puiki proga supažindinti mūsų bendruomenę su branduolinio ginklo panaudojimo pasekmėmis.
Apie dešimtmetį Japonijos vyriausybės ignoruotos ir ilgai pasaulio pamirštos tragedijos aukos dar ir šiandien kenčia nuo sprogimo paliktų fizinių ir psichologinių žaizdų, net jaunosios kartos sergamumas vėžiu kelis kartus viršija Japonijos vidurkį. O pasaulis toliau kuria branduolinius ginklus. „Už oficialios taikos slepiasi labai rimtas pavojus žmonijai.“

Spalio 11 d. vyks „Auksinių protų“ rudens sezono III žaidimas Elektrėnų sav. viešojoje bibliotekoje

protai201609Turnyre galėsite parodyti savo išmintį pačiomis įvairiausiomis temomis. Savo komandos rezultatus galėsite palyginti su „Auksinio proto“ protmūšio dalyviais kituose Lietuvos miestuose. Jei Jums seksis puikiai, turėsite galimybę patekti į LRT televizijos laidą „Auksinis protas.

Kviečiame visus norinčius dalyvauti registruotis tel.: 8 528 34023 arba e-paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Spalio 5 d. 14 val. vyks biblioterapijos užsiėmimas „GYDANTI ŽODŽIO GALIA“

sucylaiteDalyvaus rašytoja, gydytoja psichiatrė, doc. dr. Jūratė Sučylaitė.

Šis susitikimas yra Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Knyga - sielos namų vaistinė" dalis. Projektą iš dalies finansuoja LR kultūros taryba.

 

Rugsėjo 29 d. 16.00 val. pokalbis-diskusija "POZITYVUMO PAIEŠKA KASDIENYBĖJE IR SAVYJE"

lauciusDiskusiją ves - lektorius, rašytojas-pozityvistas, Lietuvos „Žinijos" draugijos „Pozityvistų" klubo steigėjas Jeronimas LAUCIUS.

Pagrindinės pokalbio temos:

  • Minčių sveikata - daugiau nei sveikata;
  • Emocijų valdymas. Emociniai skydai;
  • Egoterapija - rūpestis savo mintimis ir jausmais;
  • Paversk kasdienybę pozityvumo šaltiniu;
  • Gydytojo psichoterapeuto Aleksandro Alekseičiko psichoterapinė patirtis;
  • Pazityvumo, dvasinio sveikatingumo tema knygose. Konsultantas A. Alekseičikas.

Šis susitikimas yra Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Knyga - sielos namų vaistinė" dalis. Projektą iš dalies finansuoja LR kultūros taryba.

 

Rugsėjo 23 d.16 val. vyks Ramunės Sakalauskaitės knygos „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ pristatymas

Skelbimas i svetaineRamunės Sakalauskaitės knygoje „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ atsispindi svarbiausi Lietuvos XX amžiaus įvykiai. Knygoje objektyviai, detaliai ir autentiškai pasakojama apie pirmojo atkurtos Arkikatedros klebono nueitą gyvenimo kelią.
Anot literatūrologo Valentino Sventicko, monsinjorą K. Vasiliausko biografija nuodugni, patikima ir nedaugiažodė.
Poetas Rimvydas Stankevičius: „Bestseleris. Paradoksalu - nors knyga yra parašyta veik be epitetų ir išraiškingų būdvardžių, vengiant skaitančiajam primesti bent kokią autorės emociją, skaitydamas ją nubraukiau ne vieną ašarą, ištryškusią, beje, ne dėl biliūniško graudulio ar atjautos, bet dėl tiesiog pribloškiančios gėrio ir šventumo didybės."
Prof. Viktorija Daujotytė šią knygą vadina „parankine“ visiems, ateityje ketinantiems rašyti arba tiesiog mąstyti apie šį didžiausią mūsų laikų Lietuvos autoritetą, žmogų, savo visu gyvenimu tvirtinusį Dievo buvimą, tikėjimo ir meilės grynuolį, nė akimirkai neišdavusį savo idealų, sėjusį Dievo karalystę mirtininkų lageriuose, tremtyje, pykčio kupinoje ir pasitikėjimo viens kitu netekusioje Tėvynėje, žmogžudžių ir prisiekusių bedievių širdyse. Anot profesorės, „tai pirmoji patikima biografija, paremta patikrintais, ištyrinėtais, suderintais tarpusavy faktais, ir kartu tai gyvenimas, koks jis buvo“.
Kunigas Antanas Saulaitis apie knygą: „Monsinjoras V. Vasiliauskas – ankstyvas Gailestingumo metų pirmtakas, sakramentinę tarnybą neatskiriamai supynęs su suprantama ir lengvai priimama sielovadine tarnyste – ne teisti, o palydėti, eiti kartu.“
Knygos autorė, monsinjoro artimų žmonių ratui priklausiusi žurnalistė R. Sakalauskaitė, remiasi visais žinomais šaltiniais, archyvais, žmonių liudijimais. Parinkdama gausybę citatų, ji brėžia savąją liniją, tačiau jos balsą sustiprina kiti balsai.
Gausiai iliustruotos knygos atskira dalis – K. Vasiliauską pažinojusių kunigų (Vaclovo Aliulio, Jono Borutos, Antano Dilio, Ričardo Doveikos, Arūno Kesilio, Kęstučio Latožos, Tadeušo Matulianeco, Gintaro Petronio, Juozo Tunaičio) atsiminimai.

Rugsėjo 22 d. 17 val. Susitikime su profesoriumi A. Bumblausku elektrėniškiai pasiners į „Nacionalinę ekspediciją: Nemunu per Lietuvą“

alfredas bumblauskasĮsibėgėjančiam rudeniškam Elektrėnų gyvenimo ritmui dar daugiau spalvų suteiks viena ryškiausių šalies asmenybių. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje rugsėjo 22 dieną, 17 valandą lankysis šiemet įtakingiausiu Lietuvos visuomenininku išrinktas, didelio populiarumo sulaukusio LRT televizijos projekto „Nacionalinės ekspedicijos: Nemunu per Lietuvą“ vadovas Alfredas Bumblauskas.
Iš tokių žiūrovų dėmesio sulaukusių TV laidų ciklų kaip „Amžių šešėliuose”, „Būtovės slėpiniai“, „Tūkstantmečio pokalbiai“ ar „Lietuvos istorija“ puikiai pažįstamas Vilniaus universiteto profesorius kartu su elektrėniškiais leisis gilyn į Lietuvos istorijos vingius.
Šiuo metu bene žymiausias šalies istorikas pasidalins vasarą patirtais ir dar nespėjusiais išblėsti įspūdžiais iš kelionės nuo pačių Nemuno ištakų Baltarusijoje iki Kauno.
Elektrėnų miesto gyventojai ir svečiai galės pasinaudoti pavydėtina galimybe iš pirmų lūpų išgirsti, kaip šalyje gerai žinomų žmonių komandai sekėsi atkurta prieš 150 metų sėliams plukdyti naudota valtimi įveikti daugiau nei 650 kilometrų, ieškoti senosios Lietuvos ištakų ir ribų, išsiaiškinti, ar tikrai Mindaugas galėjo karūnuotis Naugarduke bei atsakyti į kitus istorinę atmintį intriguojančius klausimus.
Kupiną gyvų istorijų, ką tik pasiekusių žiūrovų televizorių ekranus, renginį tradiciškai pristato bei nemokamai jame apsilankyti kviečia „Lietuvos energijos gamyba“ kartu su Elektrėnų savivaldybės viešąja biblioteka.

Remėjai:

remejai

Rugsėjo 21 d. 10 val. vyks „Linksmosios estafetės“, Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos aikštėje

estafetes123Kviečiame vaikučius dalyvauti ir puikiai praleisti laiką sporto varžybose „Linksmosios estafetės“. Estafetes ves Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos.

Organizuoja Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyrius