Naujienos

„Vasara su knyga“

vasarasu knygaŠią vasarą Lietuvos viešosios bibliotekos kviečia į daugiau nei 1300 renginių, skirtų skaitymo skatinimo akcijai „Vasara su knyga“.
Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius taip pat kviečia visus vaikus užsukti į biblioteką ir dalyvauti akcijos „Vasara su knyga“ rugpjūčio mėnesio renginiuose:
• rugpjūčio 2 d. 15.00 val. vaikai kviečiami kurti plakatą, skirtą akcijai „Vasara su knyga“;
• rugpjūčio 26 d. 15.00 val. – vaikai kviečiami į bibliotekos kiemą, kuriame spalvotomis kreidelėmis pieš savo mėgstamiausių knygų herojus.

„Vasaros su knyga“ išlydėtuvės

Lietuvos viešosios bibliotekos kviečia susitikti ne tik „Vasaros su knyga“ renginiuose, bet ir linksmose jų išlydėtuvėse rugsėjo 8 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10, Vilnius). Skaitymo festivalio „Aš žinau, ką tu skaitei aną vasarą“ metu veiks net keturios skirtingos erdvės, kuriose vyks įvairios kultūrinės, edukacinės veiklos: vaidinimai, atviros paskaitos, susitikimai su knygų autoriais. Jaukią renginio atmosferą kurs gyvos muzikos skambesys. Festivalio metu bus apdovanoti iki rugpjūčio 15 d. vyksiančio kūrybinio konkurso #vasarasuknyga nugalėtojai. Jei norite dalyvauti šiame konkurse, įamžintas vasaros akimirkas su knyga (galimos įvairios raiškos, dydžio, formato nuotraukos, videosiužetai naudojant vaizdo koregavimo programas) siųskite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. . Nurodykite savo vardą, pavardę arba slapyvardį, el. pašto adresą, trumpą komentarą-pavadinimą ar pasirinktos knygos pristatymą. Šias akimirkas viešinkite socialiniame tinkle „Facebook“ arba socialiniame dalijimosi nuotraukomis tinkle „Instagram“, naudodami groteles (hashtag) #vasarasuknyga. Nugalėtojų laukia vertingi prizai – planšetinis kompiuteris, fotoaparatas ir USB laikmena.
Daugiau informacijos apie „Vasarą su knyga“: https://www.facebook.com/vasarasuknyga/

KVIEČIAME!!!

kolagePavargote nuo rutinos, mokslų, darbo? Užeikite į bibliotekos Saviraiškos erdvę, kurioje nuo šiol galima išmėginti xBox One žaidimų konsolę!
Pakvieskite savo draugus ar šeimos narius ir parodykite jiems savo geriausius šokių judesius bei vairavimo įgūdžius.
Bus tikrai smagu, mes pažadam!

Birželio 21 d. 17 val. LRT sporto žurnalistų komanda Elektrėnus įsuks į artėjantį olimpinį šurmulį

0 218 12016-ieji – olimpiniai metai, kai visas pasaulis nekantriai laukia Brazilijoje, Rio de Žaneire, rugpjūtį vyksiančios didžiausios šiemet sporto šventės. Olimpiniai vėjai į Elektrėnų biblioteką birželio 21 d. 17 val. atgins šaunią nacionalinio transliuotojo – Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) – komandą: žurnalistę ir komentatorę Gintarę Grikštaitę, operatorių ir režisierių Stasį Petkų bei tikrą olimpietę, ėjikę, Lietuvos rekordininkę Brigitą Virbalytę, beje, taip pat sporto žurnalistę.
LRT žurnalistų komanda – išties neeilinė ir turinti daug ką papasakoti. Papasakoti iš skirtingų perspektyvų, kaip kiekvienas mato sporto varžybas. Gintarė – iš komentatorių tribūnos, Stasys – pro vaizdo kameros objektyvą. Na, o Brigita šįkart padės televizijos mikrofoną į šalį ir pati rugpjūtį pasirodys olimpiniame stadione Brazilijoje!
G. Grikštaitės pristatyti turbūt nereikia. Charizmatišką LRT žurnalistę televizijos žiūrovai pažįsta jau seniai. Jos uždegantis, gyvas komentavimas, iš už kadro sklindančios emocijos ne vieną mūsų per olimpinių žaidynių ar kitų svarbių turnyrų transliacijas priversdavo pasijusti vos neįbėgantį į sporto aikštelę.
Kartu su Gintare dokumentinius filmus apie Lietuvos sporto legendas kuriantis LRT operatorius S. Petkus – tikras tiesioginių transliacijų vilkas. Su savo kamera Stasys užfiksavo daugybę garsiausių mūsų sportininkų akimirkų tiek vasaros, tiek olimpinėse žaidynėse – ne tik bėgimo takuose, stadionuose ir ant parketo ar ledo, bet ir užkulisiuose, kur tvyro ne mažesnė įtampa, jaudulys ir stresas prieš startą.
O B. Virbalytė – tikriausiai universaliausia į Elektrėnus atvykstančioje komandoje. Ji ne tik moka prakalbinti sportininkus, bet ir pati puikiai žino, ką reiškia būti sportininko kailyje, kai didžiuliame stadione ūžia daugiatūkstantinė minia. Sportinio ėjimo atstovė šią vasarą jau antrą kartą savo karjeroje išmėgins jėgas olimpinėse žaidynėse, kur svajoja patekti kiekvienas atletas.
Bendrovės „Lietuvos energijos gamyba“ kartu su Elektrėnų savivaldybės viešąja biblioteka organizuojamas susitikimas su aukščiausio lygio sporto turnyruose dalyvavusiais ir iš arti varžybų užkulisius mačiusiais televizijos profesionalais – jau birželio 21 d., antradienį, 17 val. Įėjimas nemokamas!

#vasarasuknyga konkursas!

Vasara su knyga plakatasDalinkitės vasaros skaitymo džiaugsmais!

Kviečiame vaikus ir jaunimą dalyvauti netradiciniame socialiniuose tinkluose vyksiančiame konkurse #vasarasuknyga. „Vasara su knyga“ – tai knygų skaitymai ir kultūros renginiai, skirti Bibliotekų metams paminėti. Bibliotekų metus globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Konkursui #vasarasuknyga kviečiame filmuoti ir fotografuoti vasariškas akimirkas, praleistas su knyga, atostogų fone fiksuoti skaitymo malonumo momentus. Šiuo konkursu siekiame skatinti vaikus ir jaunimą skaityti, dalytis su bendraamžiais skaitymo rekomendacijomis, ugdyti skaitymą kaip laisvalaikio pomėgį.
Įamžintas akimirkas siųskite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. ir viešinkite socialiniame tinkle „Facebook“ arba socialiniame dalijimosi nuotraukomis tinkle „Instagram“, naudodami groteles (hashtag) #vasarasuknyga. Konkurse kviečiame dalyvauti vaikus ir jaunimą iki 29 metų. Konkurso laikas: nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 15 d.
#vasarasuknyga nugalėtojai bus apdovanoti vertingais prizais – planšetiniu kompiuteriu, fotoaparatu ir USB laikmena. Nugalėtojus rinks 7 narių vertinimo ekspertų grupė: po vieną narį iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešųjų bibliotekų, du nariai – profesionalūs fotografai. Nugalėtojai bus apdovanoti 2016 m. rugsėjo 8 d. skaitymų „Vasara su knyga“ baigiamojo renginio metu Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje.
Siunčiamų nuotraukų skaičius neribojamas, tad dalinkimės vasaros skaitymo džiaugsmais su draugais!

Daugiau informacijos apie „Vasara su knyga“ rasite
(https://www.facebook.com/vasarasuknyga/?fref=ts):

„Stiprios bibliotekos - stipri visuomenė"

Biblioteku metai2016Vasario 12 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus universitete paskelbė Bibliotekų metų pradžią.
Prezidentė globoja Bibliotekų metus, kurių šūkis „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Taip siekiama sutelkti dėmesį į bibliotekas ir pabrėžti jų svarbą šalies gyvenime. Visus metus Lietuvos bibliotekose vyks kultūros, mokslo, informaciniai renginiai.
„Bibliotekos prieina prie kiekvieno žmogaus ir suteikia galimybe bendrauti su knyga. Esame skaitanti ir kultūringa tauta, o tai reiškia, kad tokios tautos niekas nei palauš, nei pažemins. Pasitikėkime bibliotekomis ir knyga“, – sakė Prezidentė. Šalies vadovė padėkojo visiems bibliotekininkams už jų nuoširdų darbą, už pastangas vienyti bendruomenes. Šiandien bibliotekos yra virtusios bendruomenių gyvenimo centrais su didele paslaugų įvairove. Jų veikla mažina socialinę atskirtį. Daug vaikų bibliotekose randa saugią erdvę, kur ne tik žaidžia prie kompiuterių, bet ir pratinami prie knygų, įtraukiami į skaitymą.Prezidentė kviečia visus draugauti su bibliotekomis, skaityti, dalytis knygomis.
Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojams birželio 6 ir 16 dienomis projekto „Medijų raštingumas: dalyvauk, sužinok, pasidalink“ dėka bus vykdomi dviejų dienų mokymai, kurie padės darbuotojams geriau atlikti savo pareigas šiais labai svarbiais bibliotekoms metais. Šį projektą vykdo VIPT asociacija bendradarbiaudama su Elektrėnų savivaldybės viešąja biblioteka.

Gegužės 17 d. 10 val. kviečiame žiūrėti tiesioginę internetinę transliaciją „Informacija internete“

articles 0 9581Vyks tiesioginė internetinė transliacija iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ministudijos tema „Informacija internete“.

Transliacijos metu pašnekovai plačiau papasakos, ar informacinė internete gali būti nepatikima ir kaip tokią informaciją atskirti? Taip pat aptarsime, ką turėtume žinoti apie žalingą turinį internete, ir ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad žalingo turinio internete būtų kuo mažiau.

Transliacijos svečiai atsakys į Jūsų, žiūrovų, pateiktus klausimus (už įdomiausius klausimus žiūrovų lauks prizai).
Klausimus bus galima užduoti adresu: klausimas.3erdve.lt

Šią transliaciją rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaujant su asociacija „Langas į ateitį“ ir pranešėjais iš Lietuvos respublikos kultūros ministerijos ir Ryšių reguliavimo tarnybos.

Transliacija truks iki 1 val.

Transliacijoje dalyvaus:
Rasa Karalienė, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos atstovė ryšiams su visuomene;
Deividas Velkas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Kultūros politikos departamento Visuomenės informavimo politikos skyriaus vedėjas.

FOTOKONKURSAS. Parodyk savo krašto išskirtinumą

Konkursas FBParodyk, kuo ypatingas ir unikalus Tavo kraštas. Dalyvauk fotografijų konkurse #MŪSŲKRAŠTAS. Gegužės 1–31 dienomis laukiame Tavo nuotraukų su įamžintais Alytaus ir Vilniaus apskričių kultūros ir gamtos paminklais, Tavo gyvenamojoje vietovėje puoselėjamomis tradicijomis, kasdiene gyventojų buitimi. Visos nuotraukos bus skelbiamos Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Facebooko puslapyje arba nuotraukų autoriai gali jas kelti į Instagramą su žyma #mūsųkraštas.

Trims įdomiausių, gražiausių ir daugiausia paspaudimų „patinka“ sulaukusių nuotraukų autoriams padovanosime itin vertingą 2015 m. išleistą knygą „Pasižvalgymai po Vilnių“, kurioje pirmą kartą aprašyti visi Vilniaus miesto mikrorajonai ir mažesnės vietovės (susipažinkite su elektroniniu knygos variantu). 2016 m. knyga įtraukta į naujausių rekomenduojamų knygų apie Vilnių sąrašą.

Nuotraukas siųskite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. iki gegužės 31 d. Laimėtojai bus skelbiami birželio 6 d.

REIKALVIMAI NUOTRAUKOMS IR JŲ PATEIKIMUI:
• konkursui turi būti fotografuojami žymūs objektai, vietos ir žmonės (su jų sutikimu), susiję su Alytaus ir Vilniaus apskričių bendruomenėmis ir aplinka. Nuotraukose turi atsispindėti vietovių ir bendruomenių išskirtinumas;
• po nuotrauka autorius(-ė) privalo parašyti savo vardą, pavardę arba slapyvardį, el. pašto adresą, palikti trumpą komentarą (nuotraukos pavadinimą, įvardinti objektus, vietas ir žmones, kodėl pasirinko būtent tą objektą, vietą ar žmones, kuo jie jam artimi, išskirtiniai);
• tinkamos įvairios raiškos, dydžio, formato nuotraukos;
• galima naudoti visas vaizdo koregavimo programas;
• siunčiamų nuotraukų skaičius neribojamas;
• nuotraukos siunčiamos el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. (el. laiško „temos“ laukelyje turi būti nurodytas konkurso pavadinimas „#mūsųkraštas“) arba keliamos į socialinį nuotraukų dalinimosi tinklą „Instagram“ naudojant hashtag‘ą - #mūsųkraštas;
• siųsdamas nuotrauką konkursui, autorius garantuoja, kad nuotrauka yra originali, jo paties fotografuota;
• autorius, siųsdamas nuotrauką, konkurso organizatoriams suteikia leidimą viešinti ir/ar spausdinti jo sukurtą kūrinį.

Kvietimas dalyvauti pirmoje Nacionalinėje bibliotekų olimpiadoje 2016

olimNacionaliniais bibliotekų metais Lietuvos bibliotekos ir jų bendruomenės kviečiamos dalyvauti Nacionalinėje bibliotekų olimpiadoje, kurioje nugalės sumaniausia, aktyviausiai skaitanti ir daugiausiai žinių turinti biblioteka ir jos bendruomenė.

Bibliotekų olimpiados 2016 misija – skatinti bibliotekų ir jų bendruomenių aktyvumą, suartinti skaitančias skirtingas kartas ir suburti visus Lietuvos knygos mylėtojus į vieną didelę, margą olimpinę bendruomenę.

Olimpiadą sudarys 2 etapai – 1-asis atrankinis etapas įvyks iki š.m. gegužės 15 d. Elektrėnų bibliotekoje (data bus tikslinama) ir 2-asis finalinis renginys (kuriame dalyvaus geriausiai pasirodžiusios Lietuvos komandos) – olimpinės žaidynės birželio mėnesį Vilniuje.

Olimpinės rungtys atrankiniame etape:
1. Greitasis skaitymas - kas greičiau be gramatikos klaidų perskaitys nurodytą ištrauką.
2. Skaitymas iš atminties - kas be klaidų atmintinai pacituos nurodytą tekstą.
3. Miklieji pirštai - kas greičiau sudėlios knygas į lentyną pagal abėcėlę.

Kaip dalyvauti Bibliotekų olimpiadoje:
1. Kapitonas turi suburti komandą iš 3-ijų asmenų (įskaitant kapitoną): tai gali būti tiek bibliotekos darbuotojai, tiek kiti bendruomenės nariai. Amžius nėra svarbus. Komandą turi sudaryti: geriausiai skaitantis, turintis geriausią atmintį ir turintis mikliausius pirštus.
2. Komandos nariai turės atlikti 3 rungtis: greito skaitymo, skaitymo iš atminties ir mikliųjų pirštų.
3. Gegužės 20 d. komandų kapitonai registracijos metu pateiktais el. p. adresais bus informuojami, ar jų komanda pateko į finalą.
4. Į finalą patekusios komandos bus kviečiamos dalyvauti 2-ame etape, t.y. finaliniame renginyje, kuris vyks birželio mėnesį (data bus patikslinta vėliau) Vilniaus mieste.

Kviečiame komandas, norinčias dalyvauti Bibliotekų olimpiadoje 2016, registruotis el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. , nurodant komandos pavadinimą, kapitono vardą, pavardę, telefono nr. ir el. pašto adresą.

Gegužės 12 d. 15 val. „LYDERYSTĖ“ paskaita – užsiėmimas jaunimui

ala pELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS SAVIRAIŠKOS ERDVĖJE

Ateik į užsiėmimą, kuriame sužinosi:

Kas yra lyderystė ?

Koks turi būti lyderis ? Kokios lyderio asmeninės savybės ?

Kuo skiriasi sėkmingas asmuo nuo lyderio ?

Ar galima išmokti būti lyderiu ?

Esi sėkmingas ? O gal lyderis ? O gal sėkmingas lyderis ?

Užsiėmimą ves :
Ala Pupininkienė – edukologijos magistrė, lektorė (turinti 10 metų patirtį), renginių bei vaikų vasaros stovyklų organizatorė, Elektrėnų savivaldybės švietimo paslaugų centro specialistė metodininkė.

Užsiėmimas dalinai finansuojamas iš projekto „Bibliotekos pažangai 2“

DALYVIŲ SKAIČIUS RIBOTAS, NORINTYS DALYVAUTI REGISTRUOKITĖS EL. P. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. arba tel.: 8 528 39820

Gegužės 11 d. 16 val. Juozo Vercinkevičiaus knygos „Laisvi su laisvais, lygūs su lygiais“ pristatymas

IMG 20160126 0003Nuo švento Kristoforo iki Mozės Keli štrichai Kernavės klebono (1979–2004), Širvintų krašto garbės piliečio (2000), prelato Česlovo KRIVAIČIO portretui.

Dalyvauja Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos, Kankinių Karalienės, parapijos kleb. dek. mons. Jonas Sabaliauskas, teol. bažn. t. lic. Stasys Čiupalas, Kristaus Karaliaus Merginų diakonių kongregacijos generalinė vyresnioji ses. Antanina Irena Valaitytė, Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato vyriausioji muziejinių rinkinių saugotoja Jadvyga Purvaneckienė, Kernavės parapijos bažnyčios komiteto pirmininko pavaduotojas ir Širvintų r. savivaldybės tarybos narys Jonas Purvaneckas, knygos redaktorė Irma Stadalnykaitė ir knygos autorius Juozas Vercinkevičius.

Veiks Vorutos išleistų knygų paroda.
Bus galima nusipirkti Vorutos išleistų knygų.

Informaciniai rėmėjai: „Voruta“, „Trakų žemė“, http://www.voruta.lt/, http://www.traku-zeme.lt/, http://www.klevualeja.lt/.