Naujienos

Gruodžio 13 d. 14 val. vyks menininkės Linos Latvaitienės tapybos darbų parodos „Paukščiai ir žmogus“ pristatymas

pauksciai ir zmogus

Menininkė Lina Latvaitienė gimė 1981m. Vilkaviškio r. tuometinių kolūkiečių šeimoje. Baigusi Vytauto Didžiojo universiteto lietuvių filologės specialybę dirbo privačiose įmonėse pardavimo ir reklamos sričių vadybininke. Gyvena ir dirba Elektrėnuose, augina du mažus vaikus. Šiuo metu darbas taip pat nėra susijęs su tapyba. Ji yra populiarios informacinės svetainės įkūrėja, greitu metu tikisi pradėti nuosavą elektroninės parduotuvės verslą. Tapyba jai yra hobis, sielos polėkis ir pabuvimo su savimi laikas. Domėjimasis tapyba atsirado motinystės atostogų metu. Tuomet ir įvyko pirmasis susipažinimas su drobe, akriliniais dažais, spalvomis. Pirmas nutapytas paveikslas atvėrė duris į tapybos pojūčių pasaulį. Pirmoji paroda „ Pirmieji paukščiai“ eksponuota  2015m. spalio mėn. Vievio miesto bibliotekoje, vėliau 2016m.  įvyko paveikslų parodos:
__
2016 m. vasario 21 d. Lentvario kultūros rūmuose įvyko tapybos darbų parodos renginys  „Paukščiai“, kurį įspūdingai iliustravo įvairiaspalvis apšvietimas ir sukurta paukščių garsų garsinė aplinka.
2016m. balandžio 16 d.  Žiežmarių kultūros centre  kapelų šventės „ Susigrokim, kaimynėliai“ metu  įvyko tapybos darbų pristatymas „Paukščių skrydis“.
2016 m. Spalio 26 d.  Elektrėnų literatūros ir meno muziejuje, poezijos ir tapybos bendrame renginyje pristatyta autorės tapybos darbų paroda “Paukščių ratas”.
2016m. Lapkričio 24 d.  Penki autorės tapybos darbai dalyvavo  Vilniaus apskrities konkursinės liaudies meno parodoje „Aukso vainikas-2016“, kuri įvyko Švenčionių muziejuje.

 

Gruodžio 3 d. 13 val. vyks Juozo Krinicko vokalinis ciklas pagal P. Širvio eiles „O parodyt širdies negaliu...“

berzas

PAULIAUS ŠIRVIO 95-MEČIUI!

Juozo Krinicko vokalinis ciklas pagal P. Širvio eiles „O parodyt širdies negaliu...“

Skaitovas Ričardas Meškauskas
Solistas Jonas Jackevičius

Dalyvauja: Žiežmarių kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Žiežmara“, Kaišiadorių meno mokyklos mokytojai.

 

Lapkričio 25 d. 15 val. vyks Juozo Šalkausko parodos „Sakurų paunksmėje“ pristatymas

sakuruparodaTikriausiai ne vienas iš mūsų, japonų filmuose ar meno kūriniuose pamatęs žydinčias sakuras – japoniškas vyšnaites, leidžia sau pasvajoti kada nors jas išvysti pačioje tekančios saulės šalyje. Šis gražuolis augalas Japonijoje auginamas jau daugiau kaip tūkstantį metų, nors vaisių neveda, tačiau savo grožiu jis džiugina kiekvieno akį.

Parodos pristatyme dalyvaus Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei SHIGEEDA.

Kviečiame dalyvauti parodos pristatyme.

Lapkričio 24 d. baigiamasis projekto „Bibliotekos pažangai 2" renginys

kadzyteBaigiamojo renginio programa:

16.00 val. Saviraiškos erdvėje vyks edukaciniai užsiėmimai jaunimui. 

17.00 val. bibliotekos konferencijų salėje vyks susitikimas su etnologe, folkloriste, žurnalistė bei radijo laidų vedėja Gražina Kadžytė. Kviečiame visus į susitikimą, kuriame galėsite diskutuotis apie tradicinį lietuvišką kalendorių XXI amžiaus žmonių gyvensenoje. 

logotipai

Dovanokime knygas, kurios keičia gyvenimą!

knygu kaledos

Knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį. Todėl šiemet akcija „Knygų Kalėdos“ atsiliepia į kampanijos „Už saugią Lietuvą“ kvietimą mažinti socialinę atskirtį. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.

Dovanokime knygas – įkvepiančią, pamokančią, patariančią, motyvuojančią literatūrą. Akcija „Knygų Kalėdos“ skatina bendrauti ir dalytis knygomis su tais, kuriems jų trūksta, dalytis ta knyga, kuri kažkuriam skaitytojui parodys naujus kelius, atvers gražesnius horizontus. Tikime, kad net ir pačiuose skurdžiausiuose namuose gali gyventi knyga, įkvepianti savo skaitytojus – vaikus, tėvus ar net visą šeimą – keisti savo gyvenimą taip, kaip jiems norisi.

Socialiai atsakingi yra ir akcijos „Knygų Kalėdos“ bičiuliai – Lietuvos miestų ir miestelių, mokyklų bibliotekų darbuotojai. Į jų organizuojamus renginius pirmiausia kviečiami sunkumus patiriantys žmonės, dienos centrus lankantys vaikai.

Ši akcija prasidėjo 2011 m., kai Prezidentė gavo vaikų iš Šiaulių P. Višinskio gimnazijos laišką su prašymu padovanoti naujų knygų jų bibliotekai. Iš tiesų, per sunkmetį sumažintas valstybės finansavimas bibliotekoms apsunkino naujų, skaitytojams aktualių leidinių įsigijimą ir nuskurdino knygų fondus. „Knygų Kalėdos“ buvo visuomenės atsakas į situaciją sąmoningai dovanojant naujas, skaitytojų mėgstamas knygas miestų ir miestelių, mokyklų bibliotekoms ir visiems knygų mylėtojams. Per penkerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms padovanota per 172 tūkst. knygų.

Akcija „Knygų Kalėdos“ tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu, kuriame dalyvauja 1270 viešųjų bibliotekų ir 1500 mokyklų bibliotekų. Knygas tradiciškai dovanojo šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, užsienio šalių ambasados.

Akcija šiais metais vyks lapkričio 14 – sausio 6 dienomis.

Akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite knygynuose Humanitas, Knygų namai, Pegasas, Vaga ir Sofoklis bei prekybos tinklų IKI ir RIMI Hypermarket parduotuvėse. Taip pat portaluose Debesuganyklos.lt, Knygynas.lt, Knygos.lt, Knygukatalogas.lt, Knyguklubas.lt, Niekorimto.lt, Manoknyga.lt, Pegasas.lt, Sofoklis.lt ir Tikraknyga.lt bei Lietuvos pašto skyriuose.

Visos akcijos knygos bus padovanotos šalies mokyklų bibliotekoms.

Daugiau informacijos apie akciją ir knygas rasite www.knygukaledos.lt ir socialinėje paskyroje „Facebook“ @knygukaledos.

Skaitykime, dovanokime ir dalinkimės!

Lapkričio 22 d. vyks „Auksinių protų“ rudens sezono žaidimas Elektrėnų sav. viešojoje bibliotekoje

protai201609Turnyre galėsite parodyti savo išmintį pačiomis įvairiausiomis temomis. Savo komandos rezultatus galėsite palyginti su „Auksinio proto“ protmūšio dalyviais kituose Lietuvos miestuose. Jei Jums seksis puikiai, turėsite galimybę patekti į LRT televizijos laidą „Auksinis protas.

Kviečiame visus norinčius dalyvauti registruotis tel.: 8 528 34023 arba e-paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Anketinė apklausa

picElektrėnų sav. viešoji biblioteka atlieka projekto „Saviraiškos erdvės paaugliams ir jaunimui įkūrimas“, kuris buvo įgyvendinamas per 2015-2016 metus, poveikio vertinimą (Pvz.: 3D projektavimo mokymai, susitikimai sužinomais žmonėmis, savęs pažinimo užsiėmimai, „Protų mūšio“ žaidimai, video filmų peržiūros ir pan.).
Jei dalyvavote nors vienoje šio projekto veikloje arba lankėtės Saviraiškos erdvėje, prašome Jūsų atsakyti į keletą anketos klausimų (užtruks vos keletą minučių), kurie skirti ištirti projekto poveikį. Vertinkite tik tas projekto veiklas, kuriose dalyvavote, jei kurioje nors veikloje nedalyvavote, tą klausimą praleiskite.

Anketą rasite paspaudę šią nuorodą:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe2KDIlNFszw11qVlZn4mguLsfaVSz7FIh2StDHXOqJ63tjqw/viewform

Ačiū už dalyvavimą.
Iki pasimatymo kitose bibliotekos veiklose.

Lapkričio 9 d. 14 val. kviečiame visus kartu švęsti Lietuvos aklųjų bibliotekos, 50 metų jubiliejų!

aklujuĮ Elektrėnų savivaldybės viešąją biblioteką visus skaitytojus: ir didelius, ir mažus, ir jaunus, ir garbaus amžiaus sulaukusius, kviečia Lietuvos aklųjų biblioteka, švenčianti 50 metų jubiliejų!

Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Rasa Januševičienė papasakos apie gražų kelią nuėjusią biblioteką, pristatys jos veiklą ir vykdomus projektus, o komanda parodys mini spektaklį jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymą „Arbatos klubas“.

Kviečiame dalyvauti!

Spalio 26 d. 14 val. vyks renginys „BIBLIOTERAPIJA. KAS TAI?“

biblioterapijaDalyvaus psichologė Brigita Gelumbauskienė.

Šis renginys yra Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Knyga – sielos namų vaistinė“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja LR kultūros taryba.

„Metų knygos rinkimai"

Metu knyga

Jau dvyliktą kartą Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir su Kultūros ministerija , Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija , Nacionaline M. Mažvydo biblioteka rengiama akcija „Metų knygos rinkimai" vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas.

Susipažinti su ekspertų siūlomomis nominuoti suaugusiųjų, poezijos ir vaikams skirtų knygų penketais bei už jas balsuoti galima interneto svetainėje http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt