Naujienos

Rugsėjo 29 d. 16.00 val. pokalbis-diskusija "POZITYVUMO PAIEŠKA KASDIENYBĖJE IR SAVYJE"

lauciusDiskusiją ves - lektorius, rašytojas-pozityvistas, Lietuvos „Žinijos" draugijos „Pozityvistų" klubo steigėjas Jeronimas LAUCIUS.

Pagrindinės pokalbio temos:

  • Minčių sveikata - daugiau nei sveikata;
  • Emocijų valdymas. Emociniai skydai;
  • Egoterapija - rūpestis savo mintimis ir jausmais;
  • Paversk kasdienybę pozityvumo šaltiniu;
  • Gydytojo psichoterapeuto Aleksandro Alekseičiko psichoterapinė patirtis;
  • Pazityvumo, dvasinio sveikatingumo tema knygose. Konsultantas A. Alekseičikas.

Šis susitikimas yra Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Knyga - sielos namų vaistinė" dalis. Projektą iš dalies finansuoja LR kultūros taryba.

 

Rugsėjo 27 d. vyks „Auksinių protų“ rudens sezono I žaidimas Elektrėnų sav. viešojoje bibliotekoje

protai201609Turnyre galėsite parodyti savo išmintį pačiomis įvairiausiomis temomis. Savo komandos rezultatus galėsite palyginti su „Auksinio proto“ protmūšio dalyviais kituose Lietuvos miestuose. Jei Jums seksis puikiai, turėsite galimybę patekti į LRT televizijos laidą „Auksinis protas.

Kviečiame visus norinčius dalyvauti registruotis tel.: 8 528 34023 arba e-paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Rugsėjo 23 d.16 val. vyks Ramunės Sakalauskaitės knygos „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ pristatymas

Skelbimas i svetaineRamunės Sakalauskaitės knygoje „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ atsispindi svarbiausi Lietuvos XX amžiaus įvykiai. Knygoje objektyviai, detaliai ir autentiškai pasakojama apie pirmojo atkurtos Arkikatedros klebono nueitą gyvenimo kelią.
Anot literatūrologo Valentino Sventicko, monsinjorą K. Vasiliausko biografija nuodugni, patikima ir nedaugiažodė.
Poetas Rimvydas Stankevičius: „Bestseleris. Paradoksalu - nors knyga yra parašyta veik be epitetų ir išraiškingų būdvardžių, vengiant skaitančiajam primesti bent kokią autorės emociją, skaitydamas ją nubraukiau ne vieną ašarą, ištryškusią, beje, ne dėl biliūniško graudulio ar atjautos, bet dėl tiesiog pribloškiančios gėrio ir šventumo didybės."
Prof. Viktorija Daujotytė šią knygą vadina „parankine“ visiems, ateityje ketinantiems rašyti arba tiesiog mąstyti apie šį didžiausią mūsų laikų Lietuvos autoritetą, žmogų, savo visu gyvenimu tvirtinusį Dievo buvimą, tikėjimo ir meilės grynuolį, nė akimirkai neišdavusį savo idealų, sėjusį Dievo karalystę mirtininkų lageriuose, tremtyje, pykčio kupinoje ir pasitikėjimo viens kitu netekusioje Tėvynėje, žmogžudžių ir prisiekusių bedievių širdyse. Anot profesorės, „tai pirmoji patikima biografija, paremta patikrintais, ištyrinėtais, suderintais tarpusavy faktais, ir kartu tai gyvenimas, koks jis buvo“.
Kunigas Antanas Saulaitis apie knygą: „Monsinjoras V. Vasiliauskas – ankstyvas Gailestingumo metų pirmtakas, sakramentinę tarnybą neatskiriamai supynęs su suprantama ir lengvai priimama sielovadine tarnyste – ne teisti, o palydėti, eiti kartu.“
Knygos autorė, monsinjoro artimų žmonių ratui priklausiusi žurnalistė R. Sakalauskaitė, remiasi visais žinomais šaltiniais, archyvais, žmonių liudijimais. Parinkdama gausybę citatų, ji brėžia savąją liniją, tačiau jos balsą sustiprina kiti balsai.
Gausiai iliustruotos knygos atskira dalis – K. Vasiliauską pažinojusių kunigų (Vaclovo Aliulio, Jono Borutos, Antano Dilio, Ričardo Doveikos, Arūno Kesilio, Kęstučio Latožos, Tadeušo Matulianeco, Gintaro Petronio, Juozo Tunaičio) atsiminimai.

Rugsėjo 22 d. 17 val. Susitikime su profesoriumi A. Bumblausku elektrėniškiai pasiners į „Nacionalinę ekspediciją: Nemunu per Lietuvą“

alfredas bumblauskasĮsibėgėjančiam rudeniškam Elektrėnų gyvenimo ritmui dar daugiau spalvų suteiks viena ryškiausių šalies asmenybių. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje rugsėjo 22 dieną, 17 valandą lankysis šiemet įtakingiausiu Lietuvos visuomenininku išrinktas, didelio populiarumo sulaukusio LRT televizijos projekto „Nacionalinės ekspedicijos: Nemunu per Lietuvą“ vadovas Alfredas Bumblauskas.
Iš tokių žiūrovų dėmesio sulaukusių TV laidų ciklų kaip „Amžių šešėliuose”, „Būtovės slėpiniai“, „Tūkstantmečio pokalbiai“ ar „Lietuvos istorija“ puikiai pažįstamas Vilniaus universiteto profesorius kartu su elektrėniškiais leisis gilyn į Lietuvos istorijos vingius.
Šiuo metu bene žymiausias šalies istorikas pasidalins vasarą patirtais ir dar nespėjusiais išblėsti įspūdžiais iš kelionės nuo pačių Nemuno ištakų Baltarusijoje iki Kauno.
Elektrėnų miesto gyventojai ir svečiai galės pasinaudoti pavydėtina galimybe iš pirmų lūpų išgirsti, kaip šalyje gerai žinomų žmonių komandai sekėsi atkurta prieš 150 metų sėliams plukdyti naudota valtimi įveikti daugiau nei 650 kilometrų, ieškoti senosios Lietuvos ištakų ir ribų, išsiaiškinti, ar tikrai Mindaugas galėjo karūnuotis Naugarduke bei atsakyti į kitus istorinę atmintį intriguojančius klausimus.
Kupiną gyvų istorijų, ką tik pasiekusių žiūrovų televizorių ekranus, renginį tradiciškai pristato bei nemokamai jame apsilankyti kviečia „Lietuvos energijos gamyba“ kartu su Elektrėnų savivaldybės viešąja biblioteka.

Remėjai:

remejai

Rugsėjo 21 d. 10 val. vyks „Linksmosios estafetės“, Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos aikštėje

estafetes123Kviečiame vaikučius dalyvauti ir puikiai praleisti laiką sporto varžybose „Linksmosios estafetės“. Estafetes ves Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos.

Organizuoja Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyrius

Tiesioginė internetinė transliacija „Propaganda: kas tai yra ir kaip atpažinti?“

tesiogineKviečiame Rugsėjo 13-tą dieną, antradienį, 10:00 val. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje žiūrėti tiesioginę internetinę transliaciją iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ministudijos tema „Propaganda: kas tai yra ir kaip atpažinti?“
Transliacijos metu pašnekovai plačiau papasakos, kas yra propaganda bei kokios pagrindinės poveikio darymo priemonės, taip pat aptarsime ir konkrečius propagandos Lietuvoje pavyzdžius.
Transliacijos dalyviai atsakys į Jūsų, žiūrovų, pateiktus klausimus (už įdomiausius klausimus žiūrovų lauks prizai).

Įvertinkite atnaujintą interneto svetainę „Vilnijos vartai“

vartai

2016 m. vasarą pradėjo veikti atnaujinta ir patobulinta kraštotyros informacijos svetainė „Vilnijos vartai“ (http://www.vilnijosvartai.lt). Kviečiame apsilankyti ir įvertinti jos turinį bei naujas galimybes. Atsakydami į internetinės anketos klausimus http://www.vilnijosvartai.lt/apklausa/ Jūs prisidėsite prie tolimesnio svetainės tobulinimo.
Dėkojame už bendradarbiavimą.
„Vilnijos vartų“ organizatoriai

„Vasara su knyga“

vasarasu knygaŠią vasarą Lietuvos viešosios bibliotekos kviečia į daugiau nei 1300 renginių, skirtų skaitymo skatinimo akcijai „Vasara su knyga“.
Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius taip pat kviečia visus vaikus užsukti į biblioteką ir dalyvauti akcijos „Vasara su knyga“ rugpjūčio mėnesio renginiuose:
• rugpjūčio 2 d. 15.00 val. vaikai kviečiami kurti plakatą, skirtą akcijai „Vasara su knyga“;
• rugpjūčio 26 d. 15.00 val. – vaikai kviečiami į bibliotekos kiemą, kuriame spalvotomis kreidelėmis pieš savo mėgstamiausių knygų herojus.

„Vasaros su knyga“ išlydėtuvės

Lietuvos viešosios bibliotekos kviečia susitikti ne tik „Vasaros su knyga“ renginiuose, bet ir linksmose jų išlydėtuvėse rugsėjo 8 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10, Vilnius). Skaitymo festivalio „Aš žinau, ką tu skaitei aną vasarą“ metu veiks net keturios skirtingos erdvės, kuriose vyks įvairios kultūrinės, edukacinės veiklos: vaidinimai, atviros paskaitos, susitikimai su knygų autoriais. Jaukią renginio atmosferą kurs gyvos muzikos skambesys. Festivalio metu bus apdovanoti iki rugpjūčio 15 d. vyksiančio kūrybinio konkurso #vasarasuknyga nugalėtojai. Jei norite dalyvauti šiame konkurse, įamžintas vasaros akimirkas su knyga (galimos įvairios raiškos, dydžio, formato nuotraukos, videosiužetai naudojant vaizdo koregavimo programas) siųskite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. . Nurodykite savo vardą, pavardę arba slapyvardį, el. pašto adresą, trumpą komentarą-pavadinimą ar pasirinktos knygos pristatymą. Šias akimirkas viešinkite socialiniame tinkle „Facebook“ arba socialiniame dalijimosi nuotraukomis tinkle „Instagram“, naudodami groteles (hashtag) #vasarasuknyga. Nugalėtojų laukia vertingi prizai – planšetinis kompiuteris, fotoaparatas ir USB laikmena.
Daugiau informacijos apie „Vasarą su knyga“: https://www.facebook.com/vasarasuknyga/

KVIEČIAME!!!

kolagePavargote nuo rutinos, mokslų, darbo? Užeikite į bibliotekos Saviraiškos erdvę, kurioje nuo šiol galima išmėginti xBox One žaidimų konsolę!
Pakvieskite savo draugus ar šeimos narius ir parodykite jiems savo geriausius šokių judesius bei vairavimo įgūdžius.
Bus tikrai smagu, mes pažadam!

Birželio 21 d. 17 val. LRT sporto žurnalistų komanda Elektrėnus įsuks į artėjantį olimpinį šurmulį

0 218 12016-ieji – olimpiniai metai, kai visas pasaulis nekantriai laukia Brazilijoje, Rio de Žaneire, rugpjūtį vyksiančios didžiausios šiemet sporto šventės. Olimpiniai vėjai į Elektrėnų biblioteką birželio 21 d. 17 val. atgins šaunią nacionalinio transliuotojo – Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) – komandą: žurnalistę ir komentatorę Gintarę Grikštaitę, operatorių ir režisierių Stasį Petkų bei tikrą olimpietę, ėjikę, Lietuvos rekordininkę Brigitą Virbalytę, beje, taip pat sporto žurnalistę.
LRT žurnalistų komanda – išties neeilinė ir turinti daug ką papasakoti. Papasakoti iš skirtingų perspektyvų, kaip kiekvienas mato sporto varžybas. Gintarė – iš komentatorių tribūnos, Stasys – pro vaizdo kameros objektyvą. Na, o Brigita šįkart padės televizijos mikrofoną į šalį ir pati rugpjūtį pasirodys olimpiniame stadione Brazilijoje!
G. Grikštaitės pristatyti turbūt nereikia. Charizmatišką LRT žurnalistę televizijos žiūrovai pažįsta jau seniai. Jos uždegantis, gyvas komentavimas, iš už kadro sklindančios emocijos ne vieną mūsų per olimpinių žaidynių ar kitų svarbių turnyrų transliacijas priversdavo pasijusti vos neįbėgantį į sporto aikštelę.
Kartu su Gintare dokumentinius filmus apie Lietuvos sporto legendas kuriantis LRT operatorius S. Petkus – tikras tiesioginių transliacijų vilkas. Su savo kamera Stasys užfiksavo daugybę garsiausių mūsų sportininkų akimirkų tiek vasaros, tiek olimpinėse žaidynėse – ne tik bėgimo takuose, stadionuose ir ant parketo ar ledo, bet ir užkulisiuose, kur tvyro ne mažesnė įtampa, jaudulys ir stresas prieš startą.
O B. Virbalytė – tikriausiai universaliausia į Elektrėnus atvykstančioje komandoje. Ji ne tik moka prakalbinti sportininkus, bet ir pati puikiai žino, ką reiškia būti sportininko kailyje, kai didžiuliame stadione ūžia daugiatūkstantinė minia. Sportinio ėjimo atstovė šią vasarą jau antrą kartą savo karjeroje išmėgins jėgas olimpinėse žaidynėse, kur svajoja patekti kiekvienas atletas.
Bendrovės „Lietuvos energijos gamyba“ kartu su Elektrėnų savivaldybės viešąja biblioteka organizuojamas susitikimas su aukščiausio lygio sporto turnyruose dalyvavusiais ir iš arti varžybų užkulisius mačiusiais televizijos profesionalais – jau birželio 21 d., antradienį, 17 val. Įėjimas nemokamas!