Informacijos ir kraštotyros skaitykloje galite naudotis prenumeruojamomis ir laisvos prieigos duomenų bazėmis. Kai kuriomis prenumeruojamomis duomenų bazėmis galite naudotis ne tik iš bibliotekos kompiuterių – bibliotekininkas suteikia nuotolinę prieigą.
Jeigu esate mūsų bibliotekos vartotojas, dėl individualaus prisijungimo duomenų kreipkitės el. paštu: krastotyra@esvb.lt(laiške parašykite savo vardą, pavardę, bibliotekos vartotojo pažymėjimo numerį ir savo el. pašto adresą) arba į Informacijos ir kraštotyros skaityklos (III-iame aukšte) darbuotojus.
Tai teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami teisės aktai ir teismų praktika. Čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt. Prieiga tik iš bibliotekoje esančių kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreiptis į Informacinės skaityklos darbuotojas.
EBSCO Publishing siūlo EBSCOhost paslaugą. EBSCOhost – tai lanksti, greita periodinių leidinių santraukų ir visatekstės informacijos paieška EBSCO Publishing. Duomenų baze aprūpina vartotoją ne tik visatekste bei bibliografine periodinių leidinių straipsnių informacija, bet ir suteikia informaciją bei prieigą prie vaizdinės informacijos kolekcijos. EBSCO Publishing produktas – EBSCOhost – taip pat siūlo vartotojams informacijos šaltinių, esančių įvairiose žiniatinklio vietose, paiešką. Elektrėnų viešosios bibliotekos vartotojams šiuo metu suteikiama prieiga 11 duomenų bazių.
EBSCO Publishing galima jungtis ir bibliotekoje, iš namų:
jungiantis iš bibliotekos kompiuterių, prisijungimo rekvizitų suvesti nereikalaujama, kadangi prieiga prie šių elektroninės informacijos šaltinių yra suteikta pagal bibliotekos kompiuterių tinklo IP adresus.
iš namų vartotojai privalo suvesti individualius nuotolinio prisijungimo rekvizitus: vartotojo vardą ir slaptažodį. Nuotolinio prisijungimo prie EBSCO Publishing rekvizitus vartotojams suteikia bibliotekos darbuotojai, atsakingi už prenumeruojamų DB administravimą.
Išsami muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Duomenų bazėje rasite kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną, muzikos leidėjų katalogus ir kitą informaciją. Informacijos, įrašų galite ieškoti pagal kompozitorių, muzikos žanrą, reikšminį žodį. Bibliotekos skaitytojams, norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje, suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai.
Laisvai prieinamos duomenų bazės
Laisvai prieinamos duomenų bazės
Lietuvos tautosakos rankraštynas – tai didžiausia ir seniausia lietuvių folkloro saugykla Lietuvoje ir pasaulyje, paveldėjusi Lietuvių mokslo draugijos (gyvavusios 1907–1940 Vilniuje), Lietuvių tautosakos archyvo (veikusio 1935–1939 Kaune) ir kt. fondus. Taip pat saugomi Lietuvių tautosakos archyvo dokumentai, asmeniniai folkloro rinkėjų ir tyrinėtojų rankraščiai, iš Amerikos lietuvių kultūros archyvo.
Virtuali kultūros paveldo sistema (VEPS) – tai dokumentinis paveldas, muziejinės vertybės, muzikos kūriniai ir lietuvių literatūros klasikos kūriniai. Tai greita ir patogi prieiga prie tūkstančių meno kūrinių, knygų, laikraščių, rankraščių tekstų, žemėlapių, garso įrašų.
Eur-Lex. Europos Sąjungos teisės aktai. Duomenų bazė atnaujinama kasdien.
Lituanistika. Humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimai, kurių objektas yra Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis.
Mykolo Romerio universiteto elektroninės knygos. Portale patalpinta daugiau nei 230 laisvos prieigos socialinių, humanitarinių bei tiksliųjų mokslų knygų. Skaitytojai gali rasti jiems reikalingą knygą pagal pavadinimą, autorių arba leidėją.
Mykolo Romerio universitete leidžiami mokslo žurnalai (iš viso 11 žurnalų: „Intelektinė ekonomika“, „International comparative jurisprudence“, „Jurisprudencija“, „Socialinės technologijos“, „Socialinis darbas“, „Socialinių mokslų studijos“, „Social inquiry into well-being“, „Sveikatos politika ir valdymas“, „Verslo sistemos ir ekonomika“, „Viešoji politika ir administravimas“, „Visuomenės saugumas ir viešoji tvarka“.).