Pakalniškių biblioteka

Darbo laikas:

I–V 10.00–18.00

(Nedirbs gruodžio 20–30 dienomis)

Kontaktiniai duomenys
Mokyklos g. 3, 21369 Pakalniškių kaimas, Vievio seniūnija, Elektrėnų savivaldybė
Tel. 8 686 02706
El. paštas pakalniskes@esvb.lt

Paslaugos

Knygų išdavimas.
Internetas.
Galimybė naudotis kompiuteriu.
Galimybė skaityti knygas vietoje.
Informacijos spausdinimas, kopijavimas ir skenavimas.

Pakalniškių kaime (Pakalniškės – kaimas Elektrėnų savivaldybėje, 5 km į pietvakarius nuo Vievio, pakeliui į Semeliškes) esanti biblioteka-skaitykla buvo įkurta dar 1945 metais Andriaus Sakalinsko namuose. Vėliau biblioteka plėtėsi ir buvo kilnojama iš vienos vietos į kitą. 1992 m. biblioteka buvo perkelta į erdvias pradinės mokyklos patalpas. Iki 2000 m. gegužės mėnesio Pakalniškių biblioteka priklausė Trakų rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, o įsteigus Elektrėnų savivaldybę, tapo Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos filialu. 2005 m. bibliotekos patalpos buvo išplėstos, atliktas kapitalinis remontas, įdiegtas internetas pagal projektą „Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plėtra“. 2007 m. buvo pradėtas Pakalniškių pradinės mokyklos pastato, kuriame įsikūrusi ir biblioteka, renovacija, todėl bibliotekos fondas buvo kilnojamas iš patalpos į patalpą. 2008 m. biblioteka po renovacijos buvo perkelta į antrąjį pastato aukštą. 2010 m. bibliotekoje įdiegta LIBIS programa.

Metams bėgant taip pat keitėsi ir bibliotekoje dirbantis personalas. Pirmoji Pakalniškių bibliotekos bibliotekininkė – Janė Žebraitė, o nuo 1991 metų iki 2016 metų bibliotekos vedėja buvo Jadvyga Bušinskienė. Nuo 2016 m. – Dovilė Vilkauskaitė.

Bibliotekoje kaupiamas ir saugomas spaudinių ir kitų dokumentų fondas, kurį 2019 m. pradžioje sudaro  6456 dokumentai, iš jų – 5054 knygos. Bibliotekoje renkama ir saugoma kraštotyros medžiaga apie Pakalniškių apylinkes ir jų žmones, išduodamos knygos į namus, yra sąlygos spaudinius skaityti vietoje, rengiamos literatūros parodos, organizuojami įvairūs renginiai, atsakoma į bibliografines užklausas, pageidaujantys vartotojai mokomi kompiuterinio raštingumo pradmenų. Taip pat bibliotekoje nemokamai galima naudotis kompiuterine įranga bei internetu (bibliotekoje yra 4 darbo vietos vartotojams), teikiamos informacijos spausdinimo ir kopijavimo paslaugos.

ePaveldas
Knygų startas
BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skaitmeninio raštingumo mokymai