Žebertonių biblioteka

Darbo laikas:

I–V 10.00–18.00

(Nedirbs gruodžio 21–30 dienomis)

 
Kontaktiniai duomenys
Mokyklos g. 5, 26138 Žebertonių kaimas, Elektrėnų seniūnija, Elektrėnų savivaldybė
Tel. 8 672 13167
El. paštas abromiskes@esvb.lt

Paslaugos

Knygų išdavimas.
Internetas.
Galimybė naudotis kompiuteriu.
Galimybė skaityti knygas vietoje.
Informacijos spausdinimas, kopijavimas ir skenavimas.

Trumpa istorija

1950 m. Žebertonių kaime atidarytas klubas-skaitykla.

1950 – 1951 m. dirbo pirmoji skaityklos vedėja  M. Brazauskienė.

1956 m. pavadinta biblioteka.

1951 – 1969 m. darbą perėmė J. Strasevičienė.

1969 – 1996 m. bibliotekoje toliau dirbo O. Kasperavičiūtė–Vaigauskienė.

1996 – 2002 m. darbą tęsė A. Vinciūnienė.

2000 m. gegužės mėn. Trakų raj. SVB biblioteka tapo Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos filialu.

2002 – 2006 m dirbo A. Striaupienė.

2006 m. gegužės mėnesį pakeitė ir toliau tęsia darbą Irena Kubilinkskienė. Rengia vaikų vaidinimus įvairiomis progomis, organizuoja renginius, kuria filmus apie aktyvų bendruomenės gyvenimą.

2007 m. biblioteka perkelta į naujai suremontuotas, jaukias patalpas.

2008 m. įdiegtas internetas pagal projektą ,,Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plėtra“. Sukurtos 5-ios viešos interneto prieigos vietos, įsigyti kompiuteriai, daugiafunkcinis įrenginys.

2011 m. kompiuterinio raštingumo kursuose „Lietuvos E. piliečiui – paslaugos internete“ filialo vedėja apmokė 16 gyventojų.

2011 m. dalyvauta projekto „Bibliotekos pažangai“ konkurse „Skaitmeniniai bendruomenių pasakojimai“, laimėta skaitmeninė filmavimo-fotografavimo įranga, sukurtas filmas „Tremtinio Alekso Sabonio prisiminimai“.

2016 m. pažymėtas 60-asis Abromiškių bibliotekos jubiliejus.   

Veikla

     Bibliotekoje sukaupta daugiau kaip 9,2 tūkst. fiz. vnt. dokumentų, prenumeruojama 15 pavadinimų leidiniai. Kaupiama ir saugoma universalų mikrorajono gyventojų poreikius tenkinanti kraštotyros medžiaga apie Abromiškių ir Žebertonių kaimus, jų istoriją, kultūrą ir žmones. 2011 metais bibliotekai laimėjus skaitmeninę filmavimo ir fotografavimo įrangą, bibliotekoje kaupiami filmai apie vietinio kaimo įžymius žmones, įrašai apie vykstančius renginius, aktualų bendruomenės gyvenimą. Sukaupta 39 vnt. DVD+R diskų-įrašų  kolekcija, 18 vnt. kraštotyros aplankų. Visa tai saugoma kraštotyros fonde.

    Abromiškių biblioteka – Žebertonių, Abromiškių ir Migučionių kaimų kultūros židinys. Pagrindiniai skaitytojai ir renginių lankytojai yra vietiniai kaimo gyventojai. Biblioteka yra įsikūrusi buvusios Žebertonių mokyklos pastate, kartu su Žebertonių kaimo bendruomene, skaitytojams patogioje vietoje. Aptarnauja įvairių grupių lankytojus. Daug dėmesio skiriama darbui su skaitytojais vaikais. Bibliotekoje nuolat ir gausiai lankosi vaikai. Jiems malonu jaukiose ir šiltose patalpose turiningai leisti laisvalaikį. Čia yra įvairių žaislų patiems mažiausiems, stalo žaidimų, 2017 m. įgytas „Monopolis – išmanioji bankininkystė“ pritraukia ne tik vaikus, bet ir suaugusius susiburti bendram žaidimui, yra galvosūkių ir kryžiažodžių – vyresniems. Čia apsilankę vaikai gali nemokamai naudotis internetu, skaityti žurnalus ir ruošti pamokas, atlikti įvairias užduotis, kurioms reikalinga papildoma informacija. Bibliotekoje – laisvas priėjimas prie fondų. Interneto lankytojai gali užsirašyti iš anksto. Neįgalieji ir senyvo amžiaus žmonės aptarnaujami namie knygnešių pagalba. Rengia literatūros parodas, teikia informaciją, atsako į bibliografines užklausas. Skaitytojams rengiamos išvykos, susitikimai su krašto šviesuoliais, poetais, vyksta renginiai paminint Lietuvos valstybines, skelbiamų metų ir lietuvių liaudies tradicines šventes. Tai  kas  metai  vykstantys lietuvių liaudies dainų, papročių, prisiminimų vakarai.

Kviečiame  apsilankyti bibliotekos paskyroje internete! https://www.facebook.com/zebertonys.abromiskiubiblioteka

Čia viešinami renginiai – publikuojami įvykusių renginių straipsniai ir nuotraukos

ePaveldas
Knygų startas
BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skaitmeninio raštingumo mokymai