Garbės piliečiai

Elektrėnų savivaldybės garbės piliečiai:

Pranas NoreikaPRANAS NOREIKA – inžinierius, ilgametis Lietuvos elektrinės direktorius, daugumos Elektrėnų objektų sumanytojas ir iniciatorius.
Pirmasis Elektrėnų savivaldybės garbės pilietis, juo tapo 2000 m.

 (Nuotr. iš kn.: Šviečia naktį, šviečia dieną… = Glowing all night, glowing all day…  Elektrėnų krašto albumas. – Kaunas, 2015, p. 232.)

Stasys ZlibinasSTASYS ŽLIBINAS – dainos „Elektrėnų žiburiai“ autorius, poetas.
Elektrėnų savivaldybės garbės piliečio titulas buvo suteiktas 2015 m. už Elektrėnų vardo garsinimą Elektrėnų miesto 55–ųjų ir Elektrėnų savivaldybės 15 metų sukakties šventės atidarymo metu.
(
© Sauliaus Venckaus nuotr.)

Jonas SabaliauskasJONAS SABALIAUSKAS – monsinjoras, Elektrėnų parapijos klebonas, Elektrėnų dekanato dekanas.
Elektrėnų savivaldybės garbės piliečio titulas buvo suteiktas 2016 m.

(Nuotr. iš: Suslavičius, Vytautas. ...ir žodis tapo kūnu : Elektrėnų Švenčiausios Mergelės Marijos Kankinių karalienės bažnyčios istorija, 1990–2016 : [fotoalbumas]. – Vilnius, 2016, p. 199.)

Pranas Noreika

DARIUS KASPARAITIS – sportininkas, ledo ritulio žaidėjas garsinantis Lietuvos vardą pasaulyje, pasaulinė ledo ritulio legenda, vienintelis lietuvis, kuris per savo karjerą žaidė tiek NHL (Šiaurės Amerikos ledo ritulio), tiek AHL (Amerikos ledo ritulio), tiek KHL (Kontinentinės ledo ritulio) lygose. Darius Kasparaitis yra laimėjęs visų spalvų olimpinius medalius. Taip pat aktyviai dalyvauja Elektrėnų savivaldybės visuomeninėje ir sportinėje veikloje. Elektrėnų savivaldybės garbės piliečio titulas buvo suteiktas 2020 m. už aukštus sporto pasiekimus ir Elektrėnų savivaldybės vardo garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje Elektrėnų miesto 60-ųjų ir Elektrėnų savivaldybės 20 metų sukakties šventės atidarymo metu.
(Nuotr. iš : www.elektrenai.lt)

Stasys ZlibinasDAINIUS ZUBRUS – sportininkas, ledo ritulio žaidėjas garsinantis Lietuvos vardą pasaulyje. Treniravosi ir žaidė Ukrainoje ir JAV NHL lygoje. Dainius Zubrus tris kartus dalyvavo NHL superfinale. 2005 metais Nyderlanduose per I diviziono pasaulio čempionatą Dainius Zubrus debiutavo Lietuvos nacionalinėje rinktinėje. 2014 m. Vilniuje vykusiame pasaulio diviziono ledo ritulio čempionate rinktinės kapitono pareigas ėjęs Dainius Zubrus buvo pripažintas geriausiu čempionato puolėju. Dainius Zubrus tris kartus dalyvavo NHL superfinale. 2013 m. liepos 7 d. Valstybės dienos proga Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė už visuomeninę veiklą ir šalies garsinimą pasaulyje Dainių Zubrų apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Taip pat aktyviai dalyvauja Elektrėnų savivaldybės visuomeninėje ir sportinėje veikloje. Elektrėnų savivaldybės garbės piliečio titulas buvo suteiktas 2020 m. už aukštus sporto pasiekimus ir Elektrėnų savivaldybės vardo garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje Elektrėnų miesto 60-ųjų ir Elektrėnų savivaldybės 20 metų sukakties šventės atidarymo metu.
(Nuotr. iš: www.elektrenai.lt)

 

ePaveldas
Knygų startas
BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skaitmeninio raštingumo mokymai