Rugsėjo 19 d. 16 val. kviečiame į rašytojo Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme“ pristatymą

Rugsėjo 19 d. 16 val. kviečiame į rašytojo Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme“ pristatymą

„Mes nežudėme“ – tai knyga ne apie nusikaltėlius, dalyvavusius bendrapiliečių žydų naikinime, o apie jų artimuosius ir šeimos narius. Knygoje susipažinsite su vaikais, anūkais, giminėmis tų, kurie žudė, konvojavo pasmerktuosius žudynių vietų link, plėšė. Deja, tarp nusikaltėlių buvo jų tėvai, dėdės, seneliai. Pašnekovai dalijasi savo skausmu, gėda ir neretai – meile savo tėvams, apie kurių nusikaltimus dažnu atveju net  nežinojo.

Pasak A. Vinokuro, lietuviai nėra žydšaudžių tauta, o vaikai nekalti dėl tėvų nusikaltimų – dėl jų negali būti kaltinami iš principo. Šioje knygoje nerasite kaltinimų, priekaištų, nes autorius kalasi su žmonėmis, kurie yra patys savo tėvų-nusikaltėlių aukos.

Knyga skirta tiltui tiesti tarp žydų ir lietuvių tautų, tarp savaip iškankintų sielų. Leidinyje taip pat pateikiami 426 žudikų ar kitaip dalyvavusių genocido nusikaltimuose sąrašai, kuriuose yra ir  60 reabilituotų asmenų,  arba dereabilituotų banditų, apsimetusių pokario partizanais.

Knygą išleido Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras. Leidinį įsigyti galite šios įstaigos krautuvėlėje arba visuose „Vagos“ knygynuose.

ePaveldas
Knygų startas
BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skaitmeninio raštingumo mokymai