Sausio 24 d. 10 val. kviečiame į diskusiją-transliaciją iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos mini studijos tema - „Lietuva šiuolaikinėje Europoje: tapatybės klausimas“

Sausio 24 d. 10 val. kviečiame į diskusiją-transliaciją iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo...

Lietuviškos tapatybės šiuolaikinėje Europoje klausimais diskutuos bene žymiausias istorikas prof. dr. Alfredas Bumblauskas ir dr. Tomas Balkelis.

Pašnekovų klausime: ar dabartinė ekonominės emigracijos banga skatina integraciją, ar, priešingai, įtvirtina istoriškai susiklosčiusį branduolio ir periferijos atskirties Europoje modelį? Ar teisinga sakyti, kad saugumo veiksnys (Rusijos grėsmė ir šios grėsmės diskursas viešoje erdvėje) per kelis nepriklausomybės dešimtmečius buvo esminis nacionalinį tapatumą formuojantis veiksnys? Jei taip, ar kova yra pakankamas pagrindas šių dienų žmogaus identitetui? Mąstydami ne tik apie Lietuvos Europoje dabartį, bet ir apie ateitį, istorikų paklausime, ar šiandien Lietuvai reikalingos sąmoningos lietuviškos tapatybės permąstymo pastangos? Jei taip – kur link?

Klausimus svečiams bus galima užduoti interneto svetainėje adresu:klausimas.3erdve.lt

Bibliotekų lankytojai transliaciją galės sekti Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ kanale.

Diskusijos svečiai:

 - prof. dr. Alfredas Bumblauskas, VU Istorijos fakulteto Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros vedėjas;

 - dr. Tomas Balkelis, Vilniaus, Oksfordo ir Toronto universitetų absolventas, buvęs keleto Europos universitetų ir Stanfordo universiteto (JAV) bendradarbis, užsienio leidyklų leidžiamų knygų modernios Lietuvos istorijos, Lietuvos gyventojų migracijos ir lietuviškos tapatybės tema autorius.

Transliacija truks apie 1 val.

Knygų startas
BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skaitmeninio raštingumo mokymai