Šiaurės šalių literatūros savaitė

Šiaurės šalių literatūros savaitė
Šiaurės šalių literatūros savaitė bibliotekoje!
Lapkričio 9 - 15 dienomis bibliotekose – Šiaurės šalių literatūros savaitė, skirta skaitymo skatinimui, pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.
 
Konkursas „Sukurkite „Visi iki vieno“ piešinį”.
Jau daug metų biblioteka įsijungia į Šiaurės šalių literatūros savaitės renginių projektą, kuris vykdomas lapkričio mėnesį. Renginiai vyksta visą savaitę. Šiais metais dėl susiklosčiusios situacijos negalime susitikti gyvai, todėl mes siūlome pabendrauti virtualiai. Siūlome perskaityti tekstą „Visi iki vieno", aut. Kristin Roskifte https://www.nordisklitteratur.org/.../kristin_roskifte... klasėje arba namuose su savo šeima ir padiskutuoti apie tai, kas mes esame. Pasaulyje gyvena daugybė žmonių ir kiekvienas iš mūsų turime savo unikalią istoriją, visi esame svarbūs, visi iki vieno, ir vienas iš jų esi tu.
Nupieškite piešinį. Pradėkite save piešti popieriaus lapo viduryje, vėliau aplink save nupieškite kitus žmones. Tai gali būti šeimos nariai, draugai, giminaičiai ar kiti žmonės, kuriuos sutinkate kasdien. Tęskite, kol užsipildys visas popieriaus lapas. Piešinius galite siųsti elektroniniu paštu vaikams@esvb.lt arba įmesti į knygų gražinimo spintą, esančią prie bibliotekos įėjimo.
Darbelių lauksime nuo lapkričio 9 d. iki lapkričio 23 d. Dalyvių lauks dovanėlės.
 
 
Šiaurės šalių savaitei skirti renginiai:

Lapkričio 4-13 d. Semeliškių bibliotekos facebook puslapyje paroda „Šiaurietiškos knygelės paslaptis“.

Lapkričio 9 d. Beižionių bibliotekoje nuotolinio renginio stebėjimas: susitikimas su islandų rašytoja Auður Ava Ólafsdóttir ir pokalbis apie jos romaną „Randai".

Lapkričio 9-20 d. Pakalniškių bibliotekoje eksponuojama paroda „Kelionės po pasaulį su Šiaurės šalių rašytojais".

Lapkričio 9-15 d. Beižionių bibliotekos languose eksponuojama vaikų piešinių paroda, skirta Šiaurės šalių bibliotekų savaitei, iš bibliotekos archyvų.

Lapkričio 9-15 d. Balceriškių bibliotekoje – Šiaurės šalių literatūros paroda „Normanai".

Lapkričio 9 d. Semeliškių bibliotekoje – nuotolinis garsinis skaitymas ir kūrybinis užsiėmimas „Kas iš klasės?“. Pakviesta pradinukų klasė savo klasėje skaitys ištraukas Kristine Roskifte „Visi iki vieno“ ištraukas.

Mokiniai pildys bibliotekininkės iš anksto paruoštas ir perduotas užduočių anketas, kuriose užrašys savo pomėgius, svajones ir kt. įdomius faktus. Iš šių užduočių bus sukurta smagi knygelė „Kas iš klasės?“. Renginio akimirkomis bus pasidalinta bibliotekos FB puslapyje.

Lapkričio 11 d. Semeliškių bibliotekoje – nuotolinis garsinis skaitymas ir iliustracijų kūrimas. Pakviesta pradinukų klasė savo klasėje skaitys Mauri Kunnas knygelės „Vikingai puola“ ištraukas. Skaitytą kūrinį iliustruos. Renginio akimirkomis bus pasidalinta bibliotekos Facebook puslapyje.

Lapkričio 13 d. Pastrėvio bibliotekoje jaunieji skaitytojai dalyvaus virtualioje iliustracijų parodoje „Linksmiausias pasaulyje Karlsonas" (pagal Astrid Lindgren knygą „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo". Nuotraukos su vaikų darbeliais bus publikuojamos bibliotekos Facebook puslapyje.

 
Knygų startas
BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skaitmeninio raštingumo mokymai