„Vaikų bibliotekėlė 2016“

„Vaikų bibliotekėlė 2016“

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 m. Steigėjai: Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas, Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis.
Fondas veikia siekdamas aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių sukurtomis knygomis vaikams, skatinti vaikus skaityti, o rašytojus kurti literatūrą vaikams.
Bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, pirmininkas yra Kęstutis Urba, Lietuvos rašytojų sąjunga, pirmininkas yra Antanas Jonynas, fondas kas metai skelbia Nacionalinį vaikų literatūros konkursą. Konkurso tikslas – duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paakinti debiutuoti naujus talentus. Konkurso laureatams fondas įsteigė solidžias premijas, sudarė galimybę publikuoti savo kūrinį itin dideliu tiražu, taip pasiekiant kuo daugiau skaitytojų.
Lėšos fondui renkamos per įvairius kultūrinius renginius, akcijų metu, gaunamos iš rėmėjų. Didžiausias sumas aukoja mecenatas Ramūnas Karbauskis. Šiais metais išleista 13 knygų, visą „Vaikų bibliotekėlę“ sudarys 250–300 knygų.
Jau surinktos ir išleistos daugiau kaip 10 tūkst. egzempliorių tiražu geriausių vaikiškų knygų „Vaikų bibliotekėlės“, šešios antrojo Nacionalinio vaikų literatūros laureatų knygos, viena Prano Mašioto pasakų knygelė ir žemaičių kalbos skaitinių knygelė „Cirulielis“ bus dovanojamos visoms Lietuvos mokykloms, darželiams, ligoninėms, bibliotekoms, vaikų globos namams ir t. t.
Pristatome jums antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygas, kurios pasieks jūsų bibliotekos lentynas ir kiekvieno skaitytojo širdį.

Pirmosios premijos laimėtoja Aido Jurašiaus knyga „Akmenukų pasakos“.
Antrosios premijos laimėtoja autorė Gintarė Adomaitytė, knyga „Žaliojo namo paslaptis“.
Trečiosios premijos laimėtoja Ieva Kasperavičiūtė, parašiusi knygą „Kas nutiko susitikus“.
Trečiosios premijos laimėtoja Ignė Zarambaitė, jos parašyta knyga „Emilio laiškas“.
Metų debiutante pripažinta Ignė Zarambaitė, o geriausia iliustruotoja – Laima Varkalaitė.

Nuo šių metų Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ paskyrė Fondo Globėja LR Seimo narę Gretą Kildišienę. Tikime, kad tai padės dar stipriau ir darniau vystyti abipusį bendradarbavimą visų mūsų vaikų labui.
Šis projektas bus tęsiamas ir kitais metais. Kasmet vaikus pasieks nauja, geriausia vaikų literatūra.

Fondo Globėja LR Seimo narė Greta Kildišienė,
tel. +370 620 90994, el. p. greta.kildisiene@gmail.com

Partneriai:

Kontaktams: Živilė Mediekšienė, labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“
Telefonas: +370 682 65 687, el. paštas: info@naisiuvasara.lt

Knygų startas
BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skaitmeninio raštingumo mokymai