Renginių kalendorius

Paul White knygos „Akmenų sergėtojai“ pristatymas. Susitikimas su autoriumi.

„Akmenų sergėtojai. Žemė-oras“ yra pirmoji fantastinės nuotykių trilogijos dalis. Tai intriguojanti istorija apie amžiną blogio ir gėrio kovą, kurioje susipina nuotykiai, paslaptys, pavojai, žmogiški jausmai. Kaip knygą apibūdino viena iš redaktorių: „Tai tobula samplaika tokių kūrinių, kaip „Žiedų valdovas“, „Haris Poteris“ ir „Da Vinčio kodas“. Knygą pristatys autorius Paul White. Daugiau apie jį ir apie kūrinį galite pasiskaityti paspaudę šias nuorodas: www.facebook.com/paulius.bukauskas.5 www.facebook.com/akmenusergetojai Renginyje taip pat dalyvaus Justinas Stanislovaitis - dainininkas, aktorius, dainų tekstų ir muzikos autorius, grupės „Justin 3“ siela ir įkūrėjas. Justino dainos skamba ne tik Lietuvos, bet ir daugybės pasaulio radijo stočių eteriuose „BBC Radio One“, „Capital Fm“, „Heart Fm“, „Kiss FM“ ir kt. Kur: Elektrėnų biblioteka (renginių salė) Kada: 2022 m. vasario 17 d. 17.00 val. Svarbu: ĮĖJIMAS Į RENGINĮ TIK SU GALIMYBIŲ PASU; RENGINIO METU PRIVALOMA DĖVĖTI RESPIRATORIŲ (FFP2).

2022-02-17 Suaugusiems Renginių salė

Agnės Sedleckės piešinių parodos „Metai“ atidarymas

2022 m. sausio 12 d. 15:00 val. Elektrėnų centrinės bibliotekos 3-iame aukšte vyks Agnės Sedleckės piešinių parodos „Metai“ atidarymas. Agnė Sedleckė (g. 1991) vaizduojamuoju menu domisi nuo devynerių metų, kai pradėjo lankyti Vievio meno mokyklos dailės skyrių. Puikus ryšys su mokytojais, suteikta kūrybos laisvė paskatino toliau gilintis į menus. Vyresnėse klasėse lankė dizaino pagrindų programą Justino Vienožinskio dailės mokykloje, vėliau baigė dizaino studijas Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete. Įgijusi dizainerės specialybę, kurį laiką dirbo vienoje Klaipėdos įmonėje. Ilgainiui vis labiau norėjosi atskleisti savo vidinį pasaulį ir kūrybai skirti kiek įmanoma daugiau laiko – grįžti prie piešimo, lipdymo. Šiuo metu Agnė pradeda savo verslą, turi keramikos dirbtuves Klaipėdoje. „Metai “ – pirmoji Agnės Sedleckės personalinė paroda. Eksponuojamos dvylika metų mėnesių istorijų, nupieštų akvarele ir tušu. Metai – laiko tarpas, praeinantis per 365 dienas, per 52 savaites, per 4 sezonus ir 12 mėnesių – ir taip metai iš metų... Tyrinėdama visus 12 mėnesių ir fantazuodama, autorė kiekvieną įasmenino, pavertė gyva būtybe su savo charakteriu ir pomėgiais... Paroda veiks nuo 2022 m. sausio 10 d. iki 2022 m. vasario 4 d.

2022-01-12 Suaugusiems ir vaikams III aukšto fojė

Vakaras su „Skanių knygų“ lentynos knygomis

2021-iems besibaigiant išleista knyga „Ar čia kas nors yra?“ šiuo metu yra vienas labiausiai pageidaujamų, skaitomų ir aptarinėjamų leidinių Lietuvoje, o knygos autorė, rašytoja Eva Tombak - viena labiausiai skaitytojų geidžiamų kūrėjų gyviems susitikimams, pokalbiams ir diskusijoms. Džiaugiamės 2022-uosius pradėdami su būtent šia autore ir šia knyga! Renginio metu smalsiausių skaitytojų lauks leidyklos „Skanios knygos“ patyrimų vakaras: knyga „Ar čia kas nors yra?“ ir susitikimas su autore Eva Tombak; J. Norvaišienės „Vienos raidės istorija“ ir teksto rašymo netikėtumai su leidėja Lina Gudiniene. O taip pat ypatingi parfumerijos autorių kūriniai - aromatai tarp eilučių - įkvėpti istorijų ir jas pasakojantys bei klausimai ir atsakymai su parfumerijos eksperte Edita Vigelyte. Renginio metu bus galima gyvai apžiūrėti ir įsigyti knygas bei užbūrusius kvapus. Kada: sausio 6 d. 17:00 val. Kur: Elektrėnų biblioteka (Draugystės g. 2) Registracija: Vietų skaičius ribotas, maloniai prašome registruotis: komunikacija@esvb.lt. Svarbu: Įėjimas tik su galimybių pasu.

2022-01-06 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

Prof. Gedimino Navaičio knygos „Psichologinis šeimos konsultavimas” pristatymas

Kviečiame į Vilniaus šeimos centro išleistos knygos „Psichologinis šeimos konsultavimas“ pristatymą. Renginyje dalyvaus autorius prof. G. Navaitis. Jis papasakos apie psichologinį smurtą darbe (mobingą) ir šeimoje. Taip pat dalyvaus psichologas Arūnas Kuras, kuris pasidalins savo darbo su smurtautojais patirtimi. Kviečiame! Kur: Elektrėnų bibliotekos Saviraiškos erdvė (1 aukštas) Kada: 2021 gruodžio 29 d. 16:00 val. Svarbu: Įėjimas su galimybių pasu.

2021-12-29 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

Knygos „Elektrėnų savivaldybės atminimo ženklai“ pristatymas. Susitikimas su autoriumi V. Poviliūnu.

Pernai Elektrėnams sukako 60 metų, o Elektrėnų savivaldybė šventė savo 20-metį. Šių dviejų jubiliejų proga buvo išleistas katalogas, pristatantis Elektrėnų savivaldybės medalius ir ženkliukus. Leidinys apima visas savivaldybės vietoves, turinčias patvirtintus herbus - Beižionis, Elektrėnus, Gilučius, Kazokiškes, Kietaviškes, Pastrėvį, Semeliškes ir Vievį. Kviečiame į susitikimą su šio leidinio autoriumi - vieviškiu, buvusiu ilgamečiu Trakų istorijos muziejaus direktoriumi Virgilijumi Poviliūnu. Kur: Elektrėnų bibliotekos renginių salėje. Kada: 2021 m. gruodžio 17 d. 15:00 val. Svarbu: įėjimas su galimybių pasu.

2021-12-17 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

„Šauniajam kareiviui Šveikui“ – 100 metų. Parodos pristatymas.

Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, bendradarbiaudama su Maironio lietuvių literatūros muziejumi ir Prahos miesto muziejumi, 2021 m. mini čekų rašytojo Jaroslavo Hašeko romano „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ 100-metį nuo pirmojo romano leidimo. Kviečiame į parodos, parengtos šiai sukakčiai paminėti, atidarymą. Renginyje dalyvaus šio romano vertėjas, kraštietis Almis Grybauskas ir parodos autorius Jindrich Čeladin, kuris dirba Maironio lietuvių literatūros muziejuje ir gyvena Kaune. Kur: Elektrėnų bibliotekos renginių salė Kada: 2021 gruodžio 14 d. 16:30 val. SVARBU: Įėjimas į renginį tik su Galimybių pasu.

2021-12-14 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

„Dabar aš ramiai papietausiu“: savo knygą pristato literatūrologas Saulius Vasiliauskas

„Dabar aš ramiai papietausiu“ – taip pavadinta pirmoji rašytojo, literatūrologo Sauliaus Vasiliausko knyga, į kurią sudėti trumpieji autobiografiškumo atspalvį turintys pasakojimai, kuriuose iš pirmo žvilgsnio paprastos, gyvenimiškos istorijos tampa buvimo dabartyje, „čia ir dabar“ svarbos liudininkėmis, nuolat primenančiomis, kad gyvenimą reikia iš tikrųjų patirti, o ne prabėgti manant, kad jau patyrei. „Gimiau 1989-aisiais Vilniuje, augau Širvintose. Spausdinti tekstus – esė, apsakymus, miniatiūras – pradėjau atsikraustęs į sostinę, kur studijuoju literatūrologijos doktorantūroje, užsiimu įvairiomis kultūrinėmis veiklomis ir gainioju kamuolį jaunųjų humanitarų, menininkų krepšinio komandoje „Egzistenciniai klausimai“. Žinau, kad mano senelis Stasys, ištremtas į Vorkutos lagerį, pasakodavo blatniesiems intriguojančias istorijas – kad nebūtų sumuštas, kad išgyventų. Turėjo būti geras pasakotojas. Išgyvenimo pasakotojas. O aš? Pasakoju bandydamas išgyventi? Matyt, taip teigti nebūtų tikslu ir sąžininga. Veikiau mokausi klausyti ir stebėti, bent truputį sulėtinti įvykius, patirti dabartį“, – sako Saulius Vasiliauskas. Kur: Elektrėnų bibliotekos renginių salė Kada: 2021 lapkričio 18 d. 16:00 val. SVARBU: Įėjimas į renginį tik SU Galimybių pasu.

2021-11-18 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

Viliaus Jorudo fotografijos darbų parodos „TATTOO 50+“ pristatymas

2021-11-15 Suaugusiems III aukšto fojė

Knygos „Mamuto medžioklė“ pristatymas. Susitikimas su autoriumi Aivaru Veikniu.

Kviečiame į susitikimą su kraštiečiu - poetu, gyvenančiu Elektrėnuose, Aivaru Veikniu. Aivaras pristatys savo naujausią knygą „Mamuto medžioklė“. Tai ketvirtoji ir, galima teigti, kertinė Aivaro Veiknio poezijos knyga, kurioje daug dėmesio skiriama ne tik formai, eilutės skambesiui, ritmui, bet ir eilėraščio pasakojimui, jo istorijai. Pasak autoriaus: „Medžioklė truko septynerius metus – žingsnis po žingsnio, eilėraštis po eilėraščio sekiau mamutų bandos pėdsakais, svajodamas sumedžioti vieną jų. Gal net patį stipriausią – vedlį, vadą. Jeigu tektų atsakyti, ar medžioklė pavyko, tik gūžtelčiau pečiais. Nes šioje knygoje medžiotojas ir jo medžiojamas mamutas – vienas ir tas pats veikėjas, tiksliau, metafora, laiko kilpomis šuoliuojanti iš čia į ten, iš ten į čia... Sumedžiok, ir būsi sumedžiotas. Nužudyk, ir mirsi... Iš čia ir visas dramatizmas. Iš čia ir visa poezija.“ Kur: Elektrėnų bibliotekos renginių salė Kada: 2021 spalio 27 d. 18:00 val. SVARBU: Įėjimas į renginį tik SU Galimybių pasu.

2021-10-27 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

Knygos „Kaišiadorietiška virtuvė“ pristatymas. Susitikimas su autore Nijole Adukoniene.

Tęsdami krašto paveldo temą, šį kartą norime pakviesti jus į kulinarinio paveldo apžvalgą! Autorė Nijolė Adukonienė pristatys savo knygą „Kaišiadorietiška virtuvė“. Knygos turinys atspindi tai, ką pavyko rasti kitų autorių parengtose studijose, knygose, išlikusiuose archyviniuose dokumentuose, etnografiniuose aprašuose, išgirsti vyresniosios kartos prisiminimuose. „Ši knyga ne tik prisideda prie lietuviškos virtuvės tradicijų gaivinimo, bet ir pristato lietuvių kulinarijos paveldą kaip integralią Lietuvos kultūros dalį. Ji skirta visiems, besidomintiems lietuvių kulinarijos paveldu, mitybos kultūros raida, kaimyninių šalių kulinarine įtaka, vaišių papročiais, tradicinėmis šventinių, apeiginių ir kasdienių valgių gamybos technologijomis, receptais, regioniniais skirtumais.“ (Kulinarijos paveldo fondo direktorė Birutė Imbrasienė). Kur: Elektrėnų bibliotekos renginių salė Kada: 2021 spalio 19 d. 16:30 val. SVARBU: Įėjimas į renginį tik SU Galimybių pasu.

2021-10-19 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
  1 2 3 4 5 6 7 ... 19 20 21  
Knygų startas
BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skaitmeninio raštingumo mokymai