Renginių kalendorius

Knygos „Mamuto medžioklė“ pristatymas. Susitikimas su autoriumi Aivaru Veikniu.

Kviečiame į susitikimą su kraštiečiu - poetu, gyvenančiu Elektrėnuose, Aivaru Veikniu. Aivaras pristatys savo naujausią knygą „Mamuto medžioklė“. Tai ketvirtoji ir, galima teigti, kertinė Aivaro Veiknio poezijos knyga, kurioje daug dėmesio skiriama ne tik formai, eilutės skambesiui, ritmui, bet ir eilėraščio pasakojimui, jo istorijai. Pasak autoriaus: „Medžioklė truko septynerius metus – žingsnis po žingsnio, eilėraštis po eilėraščio sekiau mamutų bandos pėdsakais, svajodamas sumedžioti vieną jų. Gal net patį stipriausią – vedlį, vadą. Jeigu tektų atsakyti, ar medžioklė pavyko, tik gūžtelčiau pečiais. Nes šioje knygoje medžiotojas ir jo medžiojamas mamutas – vienas ir tas pats veikėjas, tiksliau, metafora, laiko kilpomis šuoliuojanti iš čia į ten, iš ten į čia... Sumedžiok, ir būsi sumedžiotas. Nužudyk, ir mirsi... Iš čia ir visas dramatizmas. Iš čia ir visa poezija.“ Kur: Elektrėnų bibliotekos renginių salė Kada: 2021 spalio 27 d. 18:00 val. SVARBU: Įėjimas į renginį tik SU Galimybių pasu.

2021-10-27 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

Knygos „Kaišiadorietiška virtuvė“ pristatymas. Susitikimas su autore Nijole Adukoniene.

Tęsdami krašto paveldo temą, šį kartą norime pakviesti jus į kulinarinio paveldo apžvalgą! Autorė Nijolė Adukonienė pristatys savo knygą „Kaišiadorietiška virtuvė“. Knygos turinys atspindi tai, ką pavyko rasti kitų autorių parengtose studijose, knygose, išlikusiuose archyviniuose dokumentuose, etnografiniuose aprašuose, išgirsti vyresniosios kartos prisiminimuose. „Ši knyga ne tik prisideda prie lietuviškos virtuvės tradicijų gaivinimo, bet ir pristato lietuvių kulinarijos paveldą kaip integralią Lietuvos kultūros dalį. Ji skirta visiems, besidomintiems lietuvių kulinarijos paveldu, mitybos kultūros raida, kaimyninių šalių kulinarine įtaka, vaišių papročiais, tradicinėmis šventinių, apeiginių ir kasdienių valgių gamybos technologijomis, receptais, regioniniais skirtumais.“ (Kulinarijos paveldo fondo direktorė Birutė Imbrasienė). Kur: Elektrėnų bibliotekos renginių salė Kada: 2021 spalio 19 d. 16:30 val. SVARBU: Įėjimas į renginį tik SU Galimybių pasu.

2021-10-19 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

Knygos LAIMĖS TRUPINIAI pristatymas: su autoriumi Antanu Šilkūnu ir muzikantu Justinu Stanislovaičiu

Džiugiai kviečiame į knygos "Laimės trupiniai" pristatymą kartu su autoriumi Antanu Šilkūnu ir bardu Justinu Stanislovaičiu. Antanas Šilkūnas ir Justinas Stanislovaitis - kolegos, draugai, bendražygiai. Pristatymo metu Antanas dalinsis įžvalgomis, įdomiais faktais ir istorijomis. Justinas Stanislovaitis atliks dainuojamosios poezijos kūrinius. Antanas Šilkūnas - radijo laidų vedėjas, žurnalistas, dirbantis šioje srityje jau virš 2 milijardų metų. Žmonės kalba, kad jis gali sustabdyti laiką. Materializuotis ir desimaterializuoti. Taip pat atvežė į Lietuvą šeštadienius. Justinas Stanislovaitis – dainininkas, aktorius, dainų tekstų ir muzikos autorius, grupės „Justin 3“ siela ir įkūrėjas. Televizinių projektų „Mes vieno kraujo“ ir „Eurovizija“ finalininkas. Tarptautiniame kompozitorių konkurse „JZ Microphones“ komisijos pirmininkas James O’Brien (U2, Rea Garvey vadybininkas) grupei „Justin 3“ skyrė Grand Prix apdovanojimą. Justino dainos skamba ne tik Lietuvos, bet ir daugybės pasaulio radijo stočių eteriuose „BBC Radio One“, „Capital Fm“, „Heart Fm“, „Kiss FM“ ir kt. Atradęs dainuojamąją poeziją, netrukus pristatys ir savo jau antrajį, studijinį, albumą "3 Valanda Nakties". Kur: Elektrėnų bibliotekos renginių salė Kada: 2021 spalio 13 d. 17:00 val. SVARBU: Įėjimas į renginį tik SU Galimybių pasu.

2021-10-13 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

Susitikimas su rašytoja IRENA BUIVYDAITE

Kviečiame į susitikimą su prozininke, vertėja, dar vadinama lietuviškų melodramų karaliene Irena Buivydaite. Rašytojos knygos („Šimtas baltų „Mersedesų“, „Ironiški stebuklai“, „Geriausios draugės“, „Padovanok man savaitgalį“, „Kitapus veidrodžio“, „Rožių dvaras“, „Mėnesiena ir tu“ ir kt.) yra vienos skaitomiausių Lietuvos bibliotekose. Susitikimo metu kalbėsimės apie autorės kūrybą, turėsime progą užduoti dominančių klausimų ir smagiai praleisti vakarą ???? Kur: Elektrėnų bibliotekos renginių salė Kada: 2021 rugsėjo 28 d. 16:30 val. SVARBU: Įėjimas į renginį tik SU Galimybių pasu.

2021-09-28 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

„Mūzos sparno paliesti... Kūrybinių duetų vakarų ciklas“

2019 metais sėkmingai vyko Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos projektas „Trys mūzos: poezija, muzika, dailė“. Projektas sulaukė susidomėjimo ir paskatino jį tęsti. 2021 metų rudenį Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Vievio miesto filialas pradeda vykdyti projektą „Mūzos sparno paliesti...“ ir kviečia į kūrybinių duetų vakarų ciklą. Šių susitikimų išskirtinumas – kviestinis asmuo atvyksta į susitikimą su savo mokytoju, mokiniu ar kolega. Per įvairias kūrybines formas – parodas, muzikines ar teatro kompozicijas, knygų pristatymus ar filmų peržiūras suteikiama galimybė visiems bendruomenės nariams susipažinti su profesionalaus meno kūrėjais, muzikos, teatro, literatūros ir žurnalistikos atstovais, jų kūryba, tarpusavio bendradarbiavimu bei vykdomais projektais, sužinoti kūrėjo požiūrį į savo srities dalyką. Renkantis profesionalaus meno atstovus, atsižvelgėme į jų sąsajas su kraštu, o kitas aspektas – susipažinti su žinomais ir pataruoju metu itin populiariais, atpažįstamais, įdomiais savo veikla žmonėmis. Kūrybinių duetų vakarų ciklas bus vykdomas 2021–2022 metais. Projektą pradedame susitikimu su tapytoju, restauratoriumi, drožėju kraštiečiu, gimusiu Vievyje Virginijumi Stančiku. Piešęs ir drožinėjęs medį menininkas dar mokykloje, pasirinko medžio drožėjo specialybę Kauno Stepo Žuko taikomosios dailė technikume. Dėl pasirinktos profesijos niekada nesigailėjo, nes anot jo „drožėjui restauratoriui tenka ir piešti, ir lipdyti, ir jausti tūrį“. Ir nors tapyba menininkui yra poilsis po darbo, V. Stančikas yra profesionalus tapytojas, baigęs Vilniaus dailės akademiją. Nelengva įvardinti menininko stilių, kažkas jį yra apibūdinęs kaip „alegorinį realizmą“. Artimiausias autoriui gotikos stilius. Šie metai V. Stančikui yra jubiliejiniai. Tad pakalbėti apie senųjų epochų dvasią, kuri smelkiasi iš Virginijaus tapybos darbų, apžvelgti jo įvairiapusę kūrybą ir moderuoti susitikimą pakviestas žymus istorinių paveikslų tapytojas, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, profesorius Giedrius Kazimierėnas. Projektą finansuoja: Elektrėnų savivaldybė, Lietuvos Kultūros Taryba. Projektą remia: GP Transco Kur: Elektrėnų bibliotekos renginių salė Kada: 2021 rugsėjo 23 d. 17.30 val. SVARBU: Įėjimas į renginį tik SU Galimybių pasu.

2021-09-23 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

Poezijos knygos - paveikslų albumo „Melancholijos“ pristatymas

Kviečiame į poezijos knygos - paveikslų albumo „Melancholijos“ pristatymą. Dalyvaus autorius Gediminas Bytautas. Gediminas gimė 1988 m. Klaipėdoje. Poetas, muzikantas, tapytojas, grafikas bei filosofas. Universalus meta postmodernistas, šiuolaikinio meno revoliucionierius. Dviejų poezijos knygų -“Mano paties evangelija” (2007 m.) ir “Už stiklo sienų” (2011 m.), muzikos albumo - „Nonexistence of Existence“ (2013 m.) autorius. Grafika ir tapyba – savita, abstrakti ir visuomet – su pasislėpusia filosofine mintimi. Renginyje taip pat dalyvaus ir savo novelių rinkinio „Tos audringos vasaros“ ištraukas skaitys būrėja, dailininkė, rašytoja Odilė Bytautienė. Renginio trukmė: ~1 val. Renginio vieta: Bibliotekos renginių salė (1 aukštas). Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Atvykus į renginį, kviesime registruotis (vardas, pavardė, telefono nr.). Jūsų pateikti duomenys bus naudojami tik COVID-19 profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais. Duomenys bus saugomi 21 dieną po renginio ir tada sunaikinti.

2021-09-09 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

„Dar penkios minutės nakties“. Literatūrinė-muzikinė programa su Agne ir Giedriumi Arbačiauskais

Programa „Dar penkios minutės nakties” - dainuojamosios poezijos dainos ir eilės. Puikus, šiltas Giedriaus balsas, papildomas violončelės garsų, ramios, švelnios, jausmingos eilės, kurias tarp atliekamų dainų skaito Agnė ir Giedrius - tarsi dviejų širdžių pokalbis poezijos ir dainos forma. Dainos sukurtos pagal J.Degutytės, B. Brazdžionio, H. Radausko, J. Striekūno, D. Saukaitytės, A. Baltakio, V. Mačernio, T. Venslovos, Antano A. Jonyno, D.Kajoko, R. Buroko eiles. Skaitoma šių poetų, o taip pat J. Marcinkevičiaus, J.Kunčino, A. Nykos-Niliūno, H. Nagio meilės lyrika. Renginio trukmė: ~1-1,5val. Renginio vieta: Bibliotekos renginių salė.

2021-08-10 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

Eitvydės Pranevičienės knygos „ANGELŲ VASARA“ pristatymas. Dalyvauja autorė.

Eitvydės Pranevičienės knygos „ANGELŲ VASARA“ pristatymas.

2021-07-28 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

Knygos „Minčių vėtrungė“ pristatymas. Dalyvauja autorė Onutė Kulbokienė

Kviečiame į knygos „Minčių vėtrungė“ pristatymą. Dalyvaus autorė Onutė Kulbokienė.

2021-07-27 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

„Žodžiai kišenėje“: Žilvino Prano Smalsko knygos pristatymas

„Žodžiai kišenėje“: Žilvino Prano Smalsko knygos pristatymas

2021-07-09 Suaugusiems Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
  1 2 3 4 5 6 7 ... 19 20 21  
BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
Skaitmeninio raštingumo mokymai
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.